Apie ginklų seifus?

 1. Seifai ginklams – tai seifai, kurie skirti saugoti medžioklinius ginklus, o taip pat pistoletus, kitus ginklus bei amuniciją.
 2. Renkantis seifą ginklams turėkite mintyje, kad jis skirtas ne tik apsaugoti jame laikomą ginklą nuo vagystes, bet ir apsaugoti, kad juo negalėtų pasinaudoti net kiti šeimos nariai, kurie neturi leidimo ginklo naudojimui. Ypač svarbu, kad seife laikomo ginklo nepasiektų vaikai, nes tai labai pavojinga.

 

Reikalavimai ginkliniams seifams

 1. Skirtingos valstybės taiko skirtingus reikalavimus seifams, skirtiems ginklams laikyti. Įsigijus tokį seifą paprastai ateina pareigūnas ir patikrina, ar jis atitinka reikalavimus ir patvirtina arba ne, kad seifas tinkamas ginklų laikymui.
 2. Iš tiesų net Europos valstybėse yra skirtingas požiūris į tai, koks seifas yra tinkamas laikyti ginklams. Pvz. yra šalių, kur seifai ginklams tai paprastos rakinamos metalinės dėžės. Kitose šalyse yra minimalūs reikalavimai tokio seifo sienelių storiui. Vis dėlto didesnėje dalyje šalių reikalavimai ginklų seifams yra griežti ir dar griežtinami ir norint, kad seife būtų leidžiama laikyti ginklą, seifas turi atitikti Europos Sąjungoje galiojantį sertifikatą. Pavyzdžiui atitikti bent S1 normą pagal EN14450 standartą, arba bent 0 normą pagal dar griežtesnį EN1143-1 standartą.
 3. Šitas punktas atskiras kiekvienai šaliai. Lietuvai butu toks: Lietuvos Respublikoje seifai ginklams turi turėti minimum 3 mm storio sieneles ir dureles. Tai gana unikali norma ir ją reikia žinoti, ypač jei perkate seifą ginklui laikyti sakykim iš užsienio Elektroninės parduotuvės arba iš neprofesionalaus seifų prekybininko, kuris prekiauja ir galbūt nežino valstybės keliamų reikalavimų.
 4. Reikalavimai skirtingi skirtingose šalyse. Bet bendra tendencija – jie griežtėja, ypač po nelaimingų atsitikimų, kurių metu vaikai atidaro nesaugius seifus ir įvyksta nepataisomų pasekmių nelaimės.
 5. Saffort – profesionalus seifų prekiautojas, besispecializuojantis seifų srityje ir sukaupęs daugiau, nei 23 metų patirtį. Mes žinome kiekvienos šalies reikalavimus ir užtikriname, kad pas mus parduodami seifai ginklams atitinka šalies, reikalavimus.

 

Kokį ginklinį seifą rinktis?

 1. Pirmas dalykas apgalvokite, ką jame laikysite? Ilgavamzdžius medžioklinius šautuvus, o gal pistoletus? Kiek jų turite ir planuojate įsigyti ateityje? Kiek ir kokių kitų dalykų laikysite, pavyzdžiui amunicijos.
 2. Kiek saugus seifas ginklams Jums reikalingas? Kai kurie medžiotojai turi brangias ginklų kolekcijas – tad renkasi atitinkamo lygio seifą, kuris gerai apsaugotų. Svarbu ir tai, kad tokiame seife laikomas vertybes – šiuo atveju ginklus, žiūronus ir pan., draudimo bendrovės apdraustų ta suma, kiek jie yra verti. Draudimo bendrovės, drausdamos atsižvelgia į seifų klases pagal seifų sertifikatus ir pagal tai taiko maksimalias draudimo išmokų normas seifuose laikomiems pinigams ir seifuose laikomoms vertybėms. Saffort, nepriklausomai nuo taikomų šalies minimalių reikalavimų, rekomenduoja rinktis sertifikuotus, aukštos saugumo klasės seifus.
 3. Dalis ginklinių seifų yra apsaugoti ne tik nuo vagystės, bet ir nuo ugnies. Tai tikrai svarbi apsauga, įvertinus, kad seifo viduje saugoma amunicija, šoviniai. Rekomenduojame, esant galimybei, rinktis tokius seifus.
 4. Seifo užraktas. Kaip žinia seifai rakinami skirtingais užraktais, iš kurių labiausiai paplitę šie:
  1. Raktinė seifinė spyna – ji nebrangi ir pakankamai saugi. Vis dėlto tai nėra labai patogus sprendimas, nes įsigijus seifą su tokia spyna, turėsite nuolatos nešiotis seifo raktą, norint atrakinti seifą jį turėsite pasiimti ir dėl to seifo atrakinimo procedūra bus nepatogi. Be to mechaninį seifo raktą lengva nukopijuoti.
  2. Elektroninė seifo spyna – tai pats patogiausias sprendimas, nes Jums nereiks turėti jokių priemonių, kad atrakintumėte seifą. Be to elektroninę seifo kombinaciją galima nuolat keisti, skirtingai nei mechaninį raktą. Suprantama, kad kokybiška elektroninė spyna yra saugi.
  3. Visada rekomenduojame rinktis seifą, pagamintą aukštos reputacijos gamintojo. Būsite tikri, kad įsigyjate kokybišką daiktą, kuriam bus suteiktas reikiamas servisas.
  4. Pirkdami seifą ginklams iš profesionalaus seifų prekiautojo būsite tikti, kad gausite atitinkamo lygio konsultaciją, tinkamai parinktą asortimentą, pagalbą ir, esant tokiam poreikiui, servisą.

 

Saffort komanda