geriausia namų vieta seifui

Vis daugiau žmonių supranta, kad seifas namuose yra ne prabanga ar tik turtingų žmonių namams būdingas daiktas, o kiekvienų namų būtinybė. Žmonės įpranta seifuose laikyti ne tik pinigus, brangenybes, bet ir dokumentus, pavojingus daiktus, kaip kad šautuvai, peiliai, o taip pat mums brangius daiktus, informaciją, laikmenas, nuotraukas.
Jei jau planuojate įsigyti seifą savo namams, matyt galvojate, kur būtų geriausia vieta jam.
Kad atsakytume į šį klausimą reikia atsižvelgti į daugybę faktorių ir tai reikia padaryti dar prieš įsigyjant seifą nes jį jau įsigijus galite pamatyti, kad seifas yra, bet kur jį patogiai padėti – ne.
Pirmiausiai reiktų apsispręsti kas bus laikoma seife. Kokiu tikslu išvis bus tas seifas perkamas? Atsakius į šį klausimą bent jau žinosite kokio dydžio seifo reikia. Tad jau galima pradėti galvoti, kurioje vietoje seifas (o gal keli seifai) galėtų būti padėti.

 

Tikslas dėl kurio bus perkamas seifas 


Ar jūsų seife bus laikomi svarbūs dokumentai, kuriuos reiks gana dažnai paimti ir įdėti atgal? Gal seifas bus naudojamas labai retai? O gal seifas bus skirtas laikyti ginklams? Ar seife bus laikomi daiktai, kurie kelia pavojų jūsų vaikams? Į tokius ir panašius klausimus reikia atsakyti pries įsigyjant seifą.
Sakykime jei jūs planuojate seife laikyti pinigus ir svarbius bei dažnai naudojamus dokumentus, tada matyt seifas turėtų būti padėtas patogioje ir lengvai prieinamoje vietoje. Jei seife bus laikomi ginklai, tada planuokite sumontuoti seifą vietoje, į kurią negali patekti pašaliniai asmenys. Jei seife bus laikomi daiktai, kuriuos jūs slepiate nuo vaikų, tada seifas turėtų būti aukštoje vietoje, kur jis nesimato ir nėra lengvai pasiekiamas. Bendrai seifas neturėtų būti pirmas daiktas, kurį įsilaužėlis pamato patekęs pas jus.

 

Seifo dydis


Perkant seifą, seifo dydis yra pirmas dalykas dėl kurio reikia apsispręsti. Seifams galioja tokia taisyklė: pirkite didžiausią seifą kokį galite ir niekada nepralošite. Pradžioje dažniausiai atrodo, kad mažas seifas pilnai tenkina poreikius, tačiau ilgainiui pamatome, kad jis jau pilnas ir kai kurie daiktai tiesiog netelpa. Galiausiai nuprikti du mažesnius seifus kainuos gerokai daugiau nei vieną didesnį. Taip pat prarasite naudojimo patogumo prasme, bus sudėtinga rasti papildomą vietą kitam seifui ir pan. Kai seifas didesnis, į jį lengviau įdėti ir iš jo išimti įvairius daiktus.

Kanadangi nepirksite didelio seifo, kuriam vietos paskui namie nesurasite, rinkdamiesi seifą jūs iš anksto turite žinoti, kurioje vietoje namie jis bus padėtas. Mažesnis seifas suprantama tilps daugelyje vietų, tačiau didesniam vietą reikia numatyti iš anksto nes paskui gali paaiškėti, kad jam patogios vietos jūsų namuose nėra.

 

Seifo durelės


Kitas svarbus klausimas, įtakojantis seifo vietą, yra seifo durelių atsidarymo tipas. Lietuvoje parduodami skirtingų tipų seifai su skirtingai atsidarančiomis durelėmis. Vienuose seifuose vyriai yra seifo išorėje, o kituose iš išorės jų nesimato - jie yra seifo viduje. Abu tipai turi privalumų ir trūkumų. Seifai su išorėje nematomais vyriais laikomi pagal šį parametrą saugesniais nei tie seifai, kurių vyrius galime matyti iš išorės nes pastaruoju atveju galima bandyti tuos vyrius nupjauti. Aisku net nupjovus vyrius to seifo neatidarysime nes nuo durelių atidarymo nupjovus vyrius saugo papildomi kaiščiai, tačiau galima sutikti, kad saugesnis seifas yra tas, kurio vyrių nupjauti negalima nes jų net nesimato. Tačiau seifai su matomais vyriais turi privalumą, kad dažniausiai jų dureles galima atidaryti 180 laipsnių kampu, kai seifų su nematomais vyriais durelės dažniausiai atsidaro iki 90 laipsnių. 180 laipsnių durelių atidarymas leidžia patogiau sudėti daiktus į seifą, tačiau reikalauja ir daugiau erdvės toms durelėms atidaryti. Tą reikia turėti mintyje renkantis seifą pagal kažkokią jam numatytą vietą.

Dar vienas dalykas, kuris svarbus – seifuose durelės visada būna dešininės – tai reiškia, kad seifo durelių rankena būna kairėje, o vyriai dešinėje pusėje. Taigi reikia numatyti ar tokiu atveju jums bus patogu patekti į seifą (ypač jei durelės atsidaro 90 laipsnių kampu) ir ar atidarytos durelės netaps kliūtimi patogiai prieiti prie seife laikomų daiktų. Tiesa kai kurie seifų gamintojai pagal spec. už sakymą pagamina seifus ir su kairinėmis durelėmis, tačiau standartiniuose seifuose durelės visada vienos pusės – dešininės pusės. Jei jums reikia kitos pusės durelių – klauskite seifus parduodančios kompanijos ar jie gali patiekti seifus su kitoje pusėje esančiomis durelėmis.

 

Keletas paprastų patarimų kur yra geriausia vieta seifams namuose:


Montuokite seifus į sieną. Sienoje sumontuoti seifai yra labai gerai pritvirtinti ir juos sunku įštemti. Taip pat sieniniai seifai yra pigesni nes juose kaip taisyklė gerai apsaugotas yra tik priekis nes juk visa kita paslėpta sienoje ir atitinkamai neprieinama. Taip pat norint iš sieninio seifo ištraukti daiktus, jums nereiks lenktis, tūpti ir pan. Sumontavus seifą į sieną, uždenkite jį nuo pašalinių žmonių pavyzdžiui paveikslu.
• Montuokite seifus po grindimis. Grindiniai seifai irgi kaip taisyklė būna puikiai pritvirtinti, jie nekrenta į akis. Kokybiškuose grindiniuose seifuose yra papildomi amortizatoriai, kurie leidžia lengviau atidaryti seifo dureles.
• Labiausiai paplitusi seifų vieta yra miegamojo spintos apačia. Kuo tai gerai? Pirmiausiai į miegamajį paprastai pašaliniai nevaikšto – taigi iš seifo išsiimti daiktus galesite bet kada – net ir esant svečiams nes miegamasis kaip taisyklė yra izoliuota vieta nuo svečių ir net nuo svečių vaiku. Jei tarkime seife laikomas nedidelis šaunamasis ginklas ir seifas yra miegamajame, visada jausitės saugiau turėdami ginklą “po ranka”. Tačiau čia yra ir vienas nepatogumas – spintos apačioje laikant seifą, iš jo išimti daiktus bus nelabai patogu nes visada reiks pasilenkti.
• Jei planuojate įsigyti seifą, kuriame laikysite didelius medžioklinius šautuvus, jam vietą planuokite pagalbinėse patalpose, tačiau tokiose, kuriose pašaliniai nevaikšto. Juk nenorėsite grižęs naktį iš sėkmingos medžioklės, būdamas puikios nuotaikos dar ir su galimai šlapiu ginklu eiti per visą būstą į miegamajį jį padėti ir galiausiai pažadinti visą šeimyną.

Taigi kad ir kur nuspręsite laikyti seifą išsimatuokite tą vietą iš anksto ir išsirinkite tiksliai tai, kas jums tinka. Tikrai sutaupysite daug laiko ir nereikės grąžinto sunkaus, nepatogaus transportuoti jums netinkančio seifo pardavėjui.