Mūsų specialistų patarimai padės atsakyti į keliamus klausimus ir susiaurinti paiešką seifo, kuris atitiktų visus Jūsų poreikius.  Suprantame, mūsų asortimente yra 1000+ prekių, kas iš pirmo žvilgsnio apsunkina paiešką, iš kito ją tinkamai susiaurinus leidžia pasiūlyti kelis skirtingus variantus labiausiai tinkantis Jums.

Žemiau pateikiame Klausimų/Atsakymų skiltį, kuri padės Jums prieš pradedant paiešką atsakyti į būtiniausius klausimus prieš įsigyjant seifą.  Bet kokiu atveju ties paieškos kelyje tiek jau išsirinkus vieną ar kelis variantus drąsiai kreipkitės konsultacijos telefonu +370 5 239 9333 arba el.paštu [email protected] .

Klausimai į kuriuos svarbu sau atsakyti:

1. Ką planuoju laikyti seife?

Rekomenduojame pagalvoti ką planuosite saugoti seife dabar ir ateityje, kokia yra saugomo seife turinio vertė. 

Dažniausiai mūsų klientai seife saugo ginklus, dokumentus, grynuosius pinigus, papuošalus, investicinį auksą, laikmenas, nuotraukas ir kitus jiems brangius daiktus, pvz. yra dalykų kuriuos privaloma saugoti būtent seife, t.y. ginklai. Ginklams yra keliami LR ginklų saugojimo reikalavimai:  minimalus sienelių storis 3 mm ir/ar sertifikuoti seifai nuo žemiausios S1 klasės (apie seifų saugumo klases skaityti čia).

Kad ir ką belaikytumėte svarbu išsirinkti tą, kuris apsaugotų Jūsų turtą nuo vaikų, vagystės ar net ugnies.

 

2. Kur montuosiu seifą?

Tai gali būti baldai, sieninė spinta, vieta po lova, niša sienoje ar grindyse, vieta rūsyje ar matomoje vietoje kaip interjero dalis. Svarbu nuspręsti dėl vietos ir įsivertinti jos dydį, žinant ribojančius seifo dydį matmenis galėsite susiaurinti paiešką iki aktualaus dydžio. Tą galite pasidaryti naudojantis filtrais esančiais kiekvieno puslapio kairėje pusėje.

Taip pat rekomenduojame atsižvelgti į ateities planus, ar gali būti, kad Jums prireiks daugiau vietos seife, jei taip siūlome rinktis bent dydžiu didesnį nei reikalinga dabar, žinoma jeigu neturite dydžio apribojimų.

Irgi svarbu įsivertinti ne tik išorinius seifo matmenis, bet ir vidinius,  jeigu rinksitės seifą su apsauga nuo ugnies, tai jo vidinis tūris ženkliai sumažėja dėl sienelių storio, kuris gali siekti vidutiniškai apie 6 cm.

Visus seifus rekomenduojame saugiau pritvirtinti prie sienos ir/ar grindų, o jei tai įmūrijamas grindinis ar sieninis seifas – sumontuoti jį pagal gamintojų ir mūsų specialistų rekomendacijas ( plačiau galima paskaityti čia).

Tik saugiai pritvirtintas seifas išpildys savo saugumo funkciją ypatingai jei jo svoris yra nedidelis ir gali būti tiesiog išneštas vieno ar kelių žmonių.

Seifo vieta galima suplanuoti iš anksto, dažnu atveju į mus kreipiasi klientai projektuojantis namo interjerą, sieninę spintą ar kitus baldus, siekiant iš pradžių išsirinkti seifą, o po to gaminti baldus pagal reikiamus matmenis, kad seifas kompaktiškai tilptų.  Įsirengiant namus ar atliekant remontą taip pat galima suplanuoti vietą ir įmūrijamiems seifams pradžiai pasirinkus seifą ir jo dydį, taip išvengsite papildomų problemų vėliau montuojant seifą, nes jau būsite pasirengę nišą sienoje ar grindyse atitinkančią seifo matmenis.

3. Ar man aktuali papildoma apsauga nuo ugnies?

Daug kas nežino, bet seifas gali apsaugoti nuo gaisro Jūsų vertingus daiktus nuo 30 iki 120 (min) jei seifas yra gaisro židinyje. Kilus gaisrui iškyla didelė grėsmė liepsnose prarasti grynuosius pinigus, brangenybes, dokumentus ar kitus vertingus daiktus. Priešgaisrinis seifas skirtas apsaugoti nuo ugnies, dūmų ir vandens, kuris naudojamas užgesinti gaisrą.

Seifas atsparus ugniai turi specialų užpildą seifo sienelėse, kuris apsaugo nuo nedidelio ar didesnio gaisro, neleidžia karščiui ir ugniai per numatytą laiką pasiekti seifo turinį (daugiau informacijos apie seifus atsparius ugniai rasite čia).

 

4. Ar yra skirtumas tarp sertifikuoto ir ne seifo?

 

Taip yra. Savo asortimente turime tiek sertifikuotus tiek ne seifus. Matome poreikį klientams pasiūlyti skirtingų  saugumo lygio seifus. Tiesa, nesertifikuoti seifai sudaro vos 10 proc. mūsų asortimento, juos traktuojame kaip biudžetinius variantus, kurie nepasižymi stipriu saugumo lygiu, bet savo funkciją saugoti daiktus visgi atlieka.

 

Sertifikuotą seifą rinktis yra saugiau, nes jie yra testuojami Europos laboratorijose dėl atsparumu nuo įsilaužimo ir gaisro išpildant iškeltus reikalavimus skirtingos klasės saugumo lygiui. Renkantis seifą į namus rekomenduojame rinktis nuo žemiausios S1 saugumo klasės iki EN-1143 -1 II klasės.  Jeigu seifo turinys yra labai vertingas, rinkitės dar aukštesnės saugumo klasės seifus. Biurui, gydymo, saugumo įstaigos rekomenduojame atsižvelgti į keliamus reikalavimus jei tokie yra ir išsirinkti su mūsų pagalba.

Svarbu paminėti, kad renkantis sertifikuotą seifą galite gauti palankesnes draudimo sąlygas seifo turiniui, produktų puslapiuose iš kairės pusės yra filtravimo sistema, kurioje galite pasirinkti Draudimo reitingą.

5. Su kokia spyna rinktis seifą?

Seifai, kaip ir durys, gali būti rakinami skirtingų tipų spynomis. 

Mes siūlome seifus su tokio tipo spynomis:

  • Raktinė;
  • Raktinė ir mechaninė kodinė;
  • Mechaninė kodinė;
  • Elektroninė kodinė;
  • Biometrinė (rakinama piršto antspaudu)+ Elektroninė kodinė.

Nėra vieno teisingo atsakymo kurią spyną rinktis, viskas priklauso nuo to kaip Jums bus patogu juo naudotis. 

Galime išskirti populiariausius:

-  Elektronines kodines spynas mūsų klientai renkasi vis dažniau dėl naudojimosi patogumo, nereikia nešiotis rakto ar pergyventi, kad jį suras vaikai ar nepageidaujami asmenys. Išsikrovus elektroninei spynai pakeisti elementus yra greita ir paprasta, o spyna net su išsikrovusia spyna neatsirakina ir yra saugi.

-  Su raktine ar mechanine kodine spyna dažniau renkamasi jei seifas bus montuojamas nešildomose patalpose, kur elektronine spyna tiesiog greičiau išsikrautų ir tektų dažniau keisti elementus.

Renkantis dvigubą/kombinuotą spyną, pvz. raktinę ir mechaninę kodinę arba biometrinę (rakinama piršto antspaudu)+ Elektroninę kodinę yra užtikrinama didesnė apsauga, nes seifas turi du užraktus.  Plačiau apie spynas galima paskaityti čia.

 

Ar seifo kaina lemia saugumo lygį?

 

Savo asortimente palaikome populiariausius patikimų EU gamintojų seifus, kurie konkuruoja tarpusavyje savo techninėmis savybėmis ir atitinkamai kaina.

 

Nesertifikuoti seifai kainuoja pigiau, sertifikuoti yra brangesni dėl savo saugumo klasės.  Kuo aukštesnis saugumo lygis, tuo kaina bus aukštesnė, nes seifo gamybai naudojama daugiau metalo, saugesnė ir/ar inovatyvesnė spyna, gamybos technologijos užtikrinančios aukštą sertifikavimo lygį.

Ar reikia taupyti ant seifo?  - Ne, kaip žinia tai ilgalaikis pirkinys ir siekiant užtikrinti maksimalų saugumą rekomenduojame rinktis tą kuris išpildytų Jūsų lūkesčius ilgalaikėje perspektyvoje.

 

Apibendrinant, svarbu rinktis atsakingai, kaip ir kiekvieną rimtą pirkinį.  Į  seifo paieškos pagalbą kiekviename seifų kategorijos puslapyje iš kairės pusės yra filtrai, kurių pagalba galite susiaurinti paiešką. Pvz. filtre „ Pristatymas per“ pažymėjus 2 d.d. išfiltruos sąrašą su seifais kuriuos turime sandėlyje ir galime pristatyti per 1-2 d.d.

 

Lygiai taip pat naudojantis filtrais, galite pasirinkti saugumo/sertifikato lygį, seifo dydį , gamintoją ir kt. kas susiaurins seifų sąrašą iki labiausiai tinkančio Jums.

SAFFORT komanda