Nusipirkote seifą, kas toliau ?

Vien tai, kad nusipirkote seifą ir jį pastatėte teisingoje vietoje - visiškai nereiškia, kad Jūsų daiktai įdėti į jį jau saugūs.

        Šiandien didžioji dalis žiniasklaidos mirga pranešimais apie tai, kad buvo pavogtas pats seifas su jame esančiais daiktais. Dažniausiai tai įvyksta todėl, kad nepasirūpinama tinkamai pritvirtinti pačio seifo. Reikia suprasti, kad teisingai parinktas seifas gali tinkamai apsaugoti Jūsų turtą, tačiau tam, kad jis tą galėtų padaryti, reikia apsaugoti patį seifą jį pritvirtinant.

        Jei seifas pagal montavimo tipą skirtas montuoti į sieną arba grindis, dažniausiai pirkėjai pasirūpina, kad tokie seifai  būtų atitinkamai sumontuoti. Didžiausia problema yra su pastatomais seifais, todėl šį kartą jiems skirsime didesnį dėmesį.

        Dažniausiai seifų gamintojai jau būna pasirūpinę pritvirtinimo skylėmis. Kaip taisyklė jos būna seifo dugne bei galinėjė sienelėje. Jei gilintis giliau – seifo tvirtinimo skylės labai priklauso nuo seifo paskirties bei tipo. Kaip pavyzdys Sertifikuoti priešgaisriniai seifai dažniausiai turi tik vieną tvirtinimo vietą – dugne. Tai lemia seifo specifika, kadangi jei būtų kelios tvirtinimo skylės, seifas nebebūtų toks atsparus gaisrui, kadangi tvirtinimo skylės potencialiai yra ir šilumos praleidimo vieta. Apsauginiai seifai kaip pvz Technomax Gold serija turi net 8 tvirtinimo skyles (4 dugne ir 4 galinėje sienelėje).

        Dar vienas iš seifo elementų apsunkinantis jo išnešimą – seifo svoris. Kuo sunkesnis seifas, tuo sunkiau jį pakelti bei išnešti. Tačiau klaidinga manyti, kad sunkaus seifo nereikia tvirtinti, visus seifus reikia tinkamai pritvirtinti.

        Tvirtinant seifą reikia atsižvelgti ir į pagrindą prie kurio bus tvirtinamas pats seifas. Kaip taisyklė naujos statybos butuose po keliu centimetrų betono sluoksnio grindyse seka putplasčio sluoksnis, o joks ankerinis varžtas nelaikys įleistas į putplastį. Jei Jūsų buto grindyse yra sluoksnis putplasčio – rekomenduotina pasirinkti ilgesnį ankerinį varžtą ir pritvirtinti seifą prie perdangos plokštės.

        Būna atvejų, kada seifo negalima pritvirtinti prie grindų (pavyzdys – šildomos grindys, kadangi gręžiant skylę rizikuojate pataikyti į šildymo vamzdį). Tokiu atveju seifą būtina pritvirtinti prie sienos.