Priešgaisriniai seifai
 
Žinome, kad seifas saugo mūsų turtą nuo vagystės ir seifas tuo geresnis, kuo labiau jis apsaugotas nuo įsilaužimo. Tačiau mūsų turtui net didesnę žalą padaryti gali gaisras. Gaisro metu ir po jo, užpylus būstą gaisrininkų naudojamu gesinimo mišiniu, dažnai sunaikinama daugiau vertybių nei vagystės atveju.
 
Priešgaisriniai seifai – tai seifai, kurie seife esančias vertybes apsaugo gaisro atveju. Dažniausiai jie turi ir apsaugą nuo seifo viduje esančių daiktų užpylimo gesinant gaisrą bei turi atsparumą smūgiams, kai tarkime sudegus medinėms grindims ir seifui krentant iš kelių metrų aukščio jis nėra deformuojamas taip, kad viduje esančios vertybės būtų sugadintos dėl seifo deformacijos.
 
Priešgaisriniai seifai yra sertifikuojami pagal tai kiek minučių gaisro atveju seifui esant gaisro židinyje jame esantys daiktai išlieka saugūs. Reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad popieriui ir laikmenoms kritinė temperatūra yra skirtinga, tad kai rašoma, kad seifas apsaugo tarkime 60 minučių, reiktų išsiaiškinti ką būtent apsaugo. Tiesa, seifas retai visą laiką būna ugnies židinyje, kur temperatūra virš 1000 laipsnių – reiškia realiai seife saugomos vertybės tokiu atveju yra apsaugomos gerokai ilgiau nei rašoma seifo priešgaisringumo sertifikate.
 
Koks gi idealus seifas? Idealus seifas yra tas, kuris turi apsaugą nuo įsilaužimo ir taip pat turi apsaugą nuo gaisro. Tačiau problema, kad seifai su gera apsauga nuo įsilaužimo ir ilgalaike apsauga gaisro atveju yra labai brangūs.
 
Todėl dažnai ypač mažiau turtingų šalių rinkose, kokia yra ir Lietuva, yra parduodami seifai, kurie yra sertifikuoti kaip apsauginiai seifai, tačiau kartu turi ir dvigubas sieneles ir priešgaisrinį užpildą tarp jų, kuris apsaugo nuo nedidelio gaisro.
 
Jei žiūrėti į tik priešgaisrinius seifus, kurie yra sertifikuoti kaip priešgaisriniai, bet nėra sertifikuoti kaip apsauginiai, tokių seifų atsparumas įsilaužimo atveju nėra didelis ir juos rinktis verta tik kai patalpos yra puikiai apsaugotos nuo vagystės.
 
Tiesa yra ir išimčių. Pastaruoju metu keletas Europos gamintojų pristatė seifus, kurie yra setifikuoti kaip apsauginiai ir sertifikuoti kaip priešgaisriniai ir jų kaina nedaug didesnė nei panašių tik apsauginių seifų sertifikatą turinčių seifų. SAFFORT net sukūrėme atitinkamą rubriką: “Apsauginiai ir priešgaisriniai sertifikuoti seifai”. Galime drąsiai teigti, kad tai ir yra seifai, kuriuos labiausiai rekomenduojame savo klientams.