Anksčiau apie seifo įsigijimą galvodavo tik turtingieji, tačiau šiais laikais vis daugiau žmonių įsigyja seifus. Jaunos šeimos apie seifo įsigijimą pradeda galvoti dar namo projektavimo etape. Daugelis norinčiųjų įsigyti seifą dar nežino, kaip jį tinkamai pasirinkti. Prieš perkant seifą verta išgirsti keletą patarimų.

Seifų funkcionalumas ir kaina

Kliento apsisprendimą kartais apsunkina rinkoje siūlomas didelis seifų asortimentas. Galima rinktis iš įvairių seifų: sieninių seifų, grindinių seifų, šarvuotų spintų ar net specialiai sukurtų pagal kliento pageidavimą seifų. Atrankos kriterijų yra daug ir įvairių, tačiau kaina nėra svarbiausiais iš jų. Kodėl? Paprastai seifas šeimininkui tarnauja daugelį metų, todėl siekiant saugumo verta į jį investuoti. Pirkdami seifą mes galvojame apie vertingų, o kartais ir pavojingų daiktų, tokių kaip ginklai, apsaugą. Prieš pasirenkant tinkamą seifą verta pagalvoti apie keletą dalykų. Pirmiausia pagalvokite, ką seife saugosite – nuo to priklausys saugumo klasė. Saugesni seifai, turintys specialią izoliaciją, apsaugančią turinį nuo ugnies. Priešgaisriniai seifai, kaip ir visi kiti, saugo ir nuo įsilaužimo. Logiška, kad turintys daugiau funkcijų seifai yra kiek brangesni.

Seifas - saugumo klasė ir kaina

Atkreipkite dėmesį, kad bet koks papildomas saugumo rodiklis įvykus apiplėšimui padės labiau apsaugoti Jūsų turtą. Draudimo reitingas Lietuvoje dar nėra paplitęs, tačiau vakarų šalyse draudimo bendrovės prieš apdrausdamos asmens ar įmonės turtą domisi, kokiame seife jis saugomas. Tikimasi, kad ir Lietuvos draudimo bendrovės seifus pradės reitinguoti, o tuomet įsigiję gerą seifą žmonės galės už priimtiną kainą apdrausti jame laikomą turtą. Savaime suprantama, kad draudėjai kels mažiau reikalavimų ir seifo turinį apdraus pigiau, jei seifas bus geresnės kokybės ir aukštesnės saugumo klasės.

Seifo komplektacija bei specifikacija

Kai jau nusprendžiate, ką laikysite seife, pagalvokite ir kokia apsauga Jums rūpi, o tada jau galite rinktis saugumo klasę. Nuo to, ką seife planuojama laikyti priklauso ir seifo dydis, spynos tipas, įrengimo name būdas ir vieta. Visi šie veiksniai turi įtakos galutinei seifo kainai. Planuodami, kiek seifui skirsite pinigų, pagalvokite ir apie seifo formą bei išvaizdą, pamastykite apie tai, ar seifas derės prie Jūsų namų interjero.

Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir į tai, kad brangesni seifai turi aukščiausią saugumo lygį, unikalų dizainą, o jų funkcijos labiau pritaikytos prie kliento poreikių.