Ugniai atsparūs seifai: kaip apsaugoti svarbius dokumentus gaisro atveju?
Gaisras ir liepsna – viena baisiausių nelaimių, kuri gali apnikti būstą, biurą ar kitą objektą. Kadangi ji naikina viską, labai svarbu nuo kaitros bei liepsnos apsaugoti svarbiausią savo turtą. Tai gali būti grynieji pinigai, brangios nuotraukos, svarbūs dokumentai ir kiti dalykai. Materialus turtas, ypač – popierius, labai degus, tad jam reikia ypatingos laikymo vietos. Tam siūlome ugniai atsparius seifus, kurie gali padėti laimėti laiko ir apsaugoti dokumentus nuo to, kad liepsna jų taip lengvai nepasiglemžtų. Apžvelkime, kuo šie seifai ypatingi ir kaip juos rinktis.
Ugniai atsparių seifų savybės
Ugniai atsparūs seifai - tai speciali metalinė dėžė arba saugykla, kuri gali viduje esančias vertybes apsaugoti nuo ugnies bei karščio. Jokios „magijos“ šiuose seifuose nėra. Visus privalumus bei apsaugą suteikia labai kokybiškos medžiagos bei sumani inžinerija.
Iš esmės, tai tokie seifai yra tarsi seifų sumuštinis. Turime dėžę dėžėje. Metalinė konstrukcija yra gausiai užpildyta šilumą sulaikančia medžiaga tarp sluoksnių, todėl:
· Sumažėja šilumos kiekis, kurį praleidžia išorinis dėklas;
· Atsiranda vidinio skyriaus izoliacija bei apsauga;
· Liepsna bei karštis nebegali tiesiog skverbtis į vidų.
Ugniai atsparių seifų spynos ir durelės gaminamos pagal specialią technologiją. Jos yra daromos iš karščiui atsparaus plieno. Dėl medžiagos pasirinkimo durelės labai solidžiai priglunda prie pačio korpuso. Ugnis neprasiskverbia pro plyšius, nes jų tiesiog beveik nebelieka, o spyna irgi nesilydo, išlieka standi, stipri, esant net aukštai temperatūrai.
Bet kokiame aukšto lygio ir standartus atitinkančiame ugniai atspariame seife rasite terminę juostą, išdėtą per visą perimetrą. Ji veikia tarsi dar vienas, papildomas apsauginis elementas, kuris iki 100 % užsandarina sujungimo vietas bei į vidų nepatenka deguonis. Būtent dėl kokybiško medžiagų pasirinkimo ir šio sandarumo ir galima tikėtis, jog viduje esantis turinys neužsiliepsnos bei bus apsaugotas kurį laiką.
Galiausiai, metaliniai seifo elementai, kaip kad durys, sienelės ir kita – apdorojami antikorozine danga. Papildomas padengimas saugo nuo korozijos. Kodėl tai svarbu? Nes korozija silpnina konstrukciją, naikina sandarumą. Antikorozinės, įsilaužimams ir ugniai atsparios šių seifų savybės išlieka net ir tada, kai pats seifas laikomas blogai vėdinamoje, drėgnoje patalpoje.
Kaip pasirinkti ugniai atsparų seifą dokumentams?
Vadinamieji priešgaisriniai arba ugniai atsparūs seifai yra parduodami ir internetu. Savo biurui, darbo vietai ar namams tokį seifą galite įsigyti iš sau patogios vietos, sau patogiu laiku. Tačiau norint džiaugtis pasirinkimu ir jausti užtikrintumą dėl dokumentų saugumo, turite žinoti, pagal ką rasti ir rinktis tokį produktą. Mes turime 5 taisykles arba 5 aspektus, į ką atkreipti dėmesį, prieš perkant ugniai atsparų seifą dokumentams.
1. Atsparumo ugniai klasė
Toks seifas privalo būti sertifikuotas pagal standartą EN 15659 (Europos atsparumo ugniai įvertinimas). Šis standartas numato dvi klases:
· LFS 30P – kilus gaisrui, liepsna 30 minučių negalės turinio įkaitinti aukščiau 170°C.
· LFS 60P – kilus gaisrui, liepsna 60 minučių negalės turinio įkaitinti aukščiau 170°C.
Įprastai, gaisro buityje temperatūra siekia 750-800°C, o popierius užsidega esant ~177°C, tad ši klasė labai aiškiai nurodo, kiek laiko seifai bus ugniai atsparūs.
2. Spyna/užraktas
Seife gali būti sumontuota mechaninė, elektroninė, kombinuotoji arba raktinė spyna. Dauguma šiuolaikinių priešgaisrinių namų seifų gaminami su tokiais užraktų deriniais:
· Raktas ir kodas;
· Raktas ir raktas;
· Raktas ir elektroninė spyna.
Pasirinkimo galimybės priklausys nuo jūsų biudžeto bei norų.
3. Vidaus išdėstymas - ergonomiškumas
Nors daug kas gali pagalvoti, kad skirtumai tarp seifų daugiausiai yra susiję su užraktais/spynomis, korpuso medžiagomis ir dydžiais, tačiau ir atidarius dureles galima rasti įvairių skirtumų bei niuansų, kurie darys įtaką pasirinkimui.
Vidinės saugyklos išplanavimas turės įtakos dokumentų, vertybių, elektroninių laikmenų, nuotraukų laikymo patogumui. Ugniai atsparus seifas gali turėti skyrelius, lentynėles ir kita, kad pavyktų susidėti savo turtą patogiai.
4. Dydis
Norėdami atsakyti į klausimą, koks priešgaisrinis seifas tinka, turite iš anksto nuspręsti, kokių matmenų, kiek daiktų bus dedama į vidų. Mūsų patirtis rodo, kad klientai dažniausiai labiau patenkinti, jeigu perka didesnį seifą su vietos rezervu. Laikui bėgant daiktų, kurie verti įdėti į vidų, įprastai tik daugėja, tad turėdami laisvos vietos būsite maksimaliai apsisaugoję.
5. Įrengimo vieta
Geriausia seifą montuoti įleidžiant į nišą, sieną, grindis arba paslepiant ten, kur jo niekas negalėtų matyti bei ieškoti. Jeigu įmontavimo galimybės nėra, taip pat rinkitės nišas, vietas prie sienų arba kampuose, tik šįsyk jau teks seifą laisvai pastatyti.
Jeigu turite klausimų, dvejonių arba nežinote, kuris modelis labiausiai tinka, „Saffort“ komanda pasiruošusi pakonsultuoti bei pateikti individualizuotus pasiūlymus.