Dažniausiai užduodami klausimai

Ką turėčiau saugoti seife?

Seife paprastai saugome:
 • Pasus, asmens tapatybės korteles, gimimo liudijimus;
 • Dokumentus, sutartis, namų bylas;
 • Pinigus, mokėjimo korteles;
 • Kompiuterius, kitą brangią įrangą;
 • Laikmenas su nuotraukomis;
 • Papuošalus;
 • Laikrodžius;
 • Raktus, praėjimo korteles;
 • Brangias nuotraukas;
 • Antspaudus;
 • Kitus mums brangius (ne tik pinigine prasme) daiktus.

Kaip išsirinkti tinkamiausią seifą?

Norint išsirinkti tinkamiausią seifą pirmiausiai reikia atsakyti sau į šiuos klausimus:
 • Ką planuojame seife laikyti? Priklausomai nuo to rinksimės seifo saugumo, priešgaisringumo lygį, seifo dydį;
 • Kokio dydžio seifo reikia? Patariama rinktis didesnį seifą nei pradžioje atrodo reikia;
 • Seifo saugumo lygis? Kuo vertingesni / brangesni daiktai seife bus laikomi, tuo saugesnį seifą rinksimės;
 • Seifo priešgaisringumas? Ar reikalinga apsauga nuo gaisro? Ką norime apsaugoti nuo gaisro: popierių, laikmenas?
 • Seifo montavimo vieta ir būdas? Pagal tai rinksimės pastatomą, sieninį arba grindinį seifą;
 • Seifo spynos tipas? Galima pasirinkti seifą su skirtingais spynų tipais pagal žmogaus norus ir galimybes.
Atsakius sau į šiuos klausimus seifą išsirinkti bus paprasta. Šiais laikais prekyboje galima rasti daugybę seifų. Įsigilinti į kiekvieną jų yra nelengva. Todėl seifų prekybos puslapiai ištobulino švarias seifų grupavimo, filtravimo, palengvintos paieškos, palyginimo galimybes – visos šios priemonės (jas galite rasti Saffort puslapyje) iš kelių šimtų ar tūkstančių galimų variantų padės susiaurinti paiešką iki keliolikos ar kelių vienetų – tada jau galėsite nesunkiai išsirinkti Jums tinkamiausią produktą.

Su kokia spyna rinktis seifą?

Savo asortimente siūlome seifus su tokio tipo spynomis:

 • Raktinė;
 • Dviguba raktinė;
 • Raktinė ir mechaninė kodinė;
 • Mechaninė kodinė;
 • Elektroninė kodinė;
 • Biometrinė (rakinama piršto antspaudu)+ elektroninė kodinė.

Nėra vieno teisingo atsakymo kurią spyną rinktis, viskas priklauso nuo to kaip Jums bus patogu juo naudotis. Žemiau aprašėme visus privalumus bei trūkumus leidžiančius Jums susiformuoti savo nuomone ir prieiti sprendimo dėl spynos pasirinkimo.
Populiariausi seifų užraktai ir rekomendacija:
Seifai su elektronine spyna. Privalumai – saugumas ir tai, kad nereikia nešiotis rakto. Trūkumai – kas keletą metų reikia pakeisti baterijas bei didesnė kaina. Tai labiausiai rekomenduojama spyna seifui.
Seifai su raktine seifine spyna - labiausiai įprastas užraktas. Privalumai – didelis saugumas ir gera kaina. Trūkumai – didelis, lengvai kopijuojamas raktas, kurį būtina nešiotis. Nerekomenduojame.
Seifai su raktine seifine ir mechanine kodine spyna. Privalumai – saugumas ir papildoma kodinė kombinacija dėl kurios nebebūtina visada nešiotis rakto. Rekomenduojame.
Seifai su mechanine kodine spyna. Privalumai – saugumas ir tai, kad nereikia nešiotis rakto. Trūkumai – itin sudėtinga naudoti. Nerekomenduojame.
Seifai su biometrine spyna (skanuojamas piršto antspaudas). Privalumai – nereikia nešiotis rakto. Trūkumai – mažas tokių spynų, paplitusių seifuose saugumas, sudėtingas naudojimas. Nerekomenduojame.
Seifai su raktine spyna. Tai pigus, bet labai nesaugus variantas. Nerekomenduojame.

Seifų sertifikatų paaiškinimas

Beveik visi geresni seifai yra sertifikuoti pagal tam tikrus standartus ir sertifikatas parodo kokį saugumo / priešgaisringumo lygį (klasę) pagal tą standartą seifas atitinka. Saugumo standartai, pagal kuriuos sertifikuojami seifai:
 • EN 14450 – šis standartas klasifikuoja “seifines spintas”. Pagal šį standartą sertifikuojami labiau buitiniai seifai, tačiau pasitaiko ir labai saugių seifų sertifikuotų pagal šį EN 14450. Saugumo klasės: S1 ir S2 (S2 saugesnis iš šių dviejų).
 • EN 1143-1 – šis standartas klasifikuoja “seifus, bankomatų seifus, saugyklų duris ir saugyklas”. EN 1143-1 – pagrindinis ir svarbiausias Europos standartas, pagal kurį sertifikuojami seifai, įskaitant ir pačius saugiausius seifus. Saugumo klasės: 0, I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII. Seife naudojama spyna parenkama tokia, kuri seifui bendrai leidžia pasiekti tam tikrą saugumo klasę pagal seifų standartų reikalavimus. Tačiau dažnai seifų gamintojai norėdami dar labiau pabrėžti seifo saugumo lygį papildomai nurodo seife sumontuotos spynos saugumo klasę.
Seifo spynų saugumo standartas:
 • EN 1300 – šis standartas tai “labai saugių spynų klasifikavimas pagal jų atsparumą neteisėtam atrakinimui”. Saugumo klasės: A, B, C (C aukščiausia). Paprastai EN 1300 A klasės spynos montuojamos į seifus iki 2 saugumo klasės pagal EN 1143-1 standartą, EN 1300 B klasės – į 3-5 klasės seifus pagal EN 1143, EN 1300 C klasės – į 6-13 klasės seifus pagal EN 1143-1.
Seifai saugo ne tik nuo vagystės, bet ir nuo gaisro. Priešgaisriniai seifai būna skirti apsaugoti popieriui ir kompiuterinėms laikmenoms – jie yra visiškai skirtingi seifai nes popieriui kritinė temperatūra yra 177 laipsniai, o laikmenoms – 52. Atsparumo gaisrui standartai pagal kuriuos sertifikuojami seifai:
 • EN 15659 – šis standartas klasifikuoja “nedideliam gaisrui atsparius saugojimo įrenginius” ir rodo jų gebėjimą apsaugoti popierių nuo ugnies poveikio. Apibrėžtos dvi atsparumo klasės: LFS 30 P ir LFS 60 P (atitinkamai 30 min ir 60 min apsauga).
 • EN 1047 – 1 – šis standartas klasifikuoja “patikimo saugojimo įrenginių atsparumą ugniai” ir apibrėžia popieriaus, duomenų laikmenų ir diskelių apsaugą nuo ugnies. Klasės: S 60 ir S 120 (atitinkamai 60 min ir 120 min apsauga). Saugomų objektų tipas: P raidė reiškia popieriaus apsaugą (pvz. S 60 P), D reiškia duomenų laikmenų apsaugą (pvz. S 60 D), DIS reiškia diskelių apsaugą (pvz. S 60 DIS). S 60 P/DIS reiškia, kad seifo sertifikatas patvirtina, kad seifas apsaugo popierių ir diskelius nuo ugnies poveikio 60 minučių.
 • NT FIRE 017 – šis švedų standartas klasifikuoja ir apibrėžia saugyklose laikomų popieriaus, duomenų laikmenų ir diskelių apsaugą nuo ugnies. Klasės: 60, 90 ir 120 (atitinkamai 60 min, 90 min ir 120 min apsauga). Saugomų objektų tipas: Paper reiškia popieriaus apsaugą (pvz. NT FIRE 017 - 60 „Paper“), Data reiškia duomenų laikmenų apsaugą (pvz. NT FIRE 017 – 60 Data), „Diskette“ reiškia diskelių apsaugą (pvz. NT FIRE 017 – 60 „Diskette“).
Yra ir daugiau standartų, pagal kuriuos sertifikuojami seifai įvairiose šalyse, kaip kad solidžių VDS, V.D.M.A. Vokietijoje, UL Didžiojoje Britanijoje bei visiškai nereikšmingų ir abejones keliančių tam tikrose kitose šalyse. Tačiau jie žymiai mažiau paplitę ir mūsų manymu dauguma geriausių seifų turi čia paminėtus standartus atitinkančius sertifikatus, tad juos lengva palyginti tarpusavyje. Ką daryti jei pamiršai elektroninės seifo spynos kodą? Elektroninės seifo spynos kodas yra unikalus ir nėra galimybės jį pakeisti neatidarius seifo. Gamintojas taip pat neturi “slapto” kodo tokiems atvejams nes tuomet sumažėtų saugumas. Rekomenduojame kodą užsirašyti ir / arba jei seifas suteikia tokią galimybę, susiprogramuoti du skirtingus kodus ir tą informaciją laikyti saugioje vietoje – pvz. darbe ar pan. Tuomet kodą pamiršus galima panaudoti kitu. Jei vis dėlto kodo nepavykta atsiminti ir spyna neturi papildomos atrakinimo galimybės mechaniniu raktu, tuomet deja lieka tik kviesti avarinio atidarymo tarnybą, kurie seifą atidarys avariniu būdu – tai yra jį pragręžę ar supjaustę.

Patarimas kaip reiktų elgtis, kad neprireiktų laužti seifo, pamiršus seifo elektroninės spynos kodą.

Seifo elektroninės spynos kodas yra kaip ir mechaninės spynos raktas - jį užmiršus (tolygu pametus raktą), seifą reikės atidarinėti avariniu būdu. Tai priklausomai nuo seifo gali būti labai sudėtinga ir brangi procedūra, o taip pat tokiais atvejais dažniausiai yra sugadinamas seifas ar bent jo durelės. Tad nusipirkus seifą su elektronine spyna ir pakeitus jos gamyklinį kodą į Jūsų pasirinktą kodą, mes primygtinai rekomenduojame tą kodą išsaugoti dar kažkur. Tam yra sukurtos specialios programos, skirtos išmaniesiems telefonams, kompiuteriams, kur galima laikyti įvairius pin kodus, taip pat ir seifo spynos kodą. Paprastesnė išeitis, laikyti užrašytą kodą kitoje vietoje nei seifas, pvz. jei seifas namuose, tai kodą laikyti biure, pas giminaičius ir t.t. Pamiršus seifo elektroninės spynos atrakinimo kodą teks kreiptis į avarinio atidarymo specialistus, kuriuos mes Jums padėsime rasti.

Ką daryti jei seifo baterijos išsikrovė ir nebeveikia elektroninė seifo spyna?

Paprastai seifai su elektroninėmis spynomis turi vieną iš šių dviejų galimybių pajungti išorinį srovės šaltinį tuo atveju jei seifo baterijos yra išsikrovusios:
 • Pridėjus 9V bateriją (kroną) tam tikroje vietoje tiesiai ant seifo durelių – kai kurių gamintojų seifai suteikia tokią tikrai patogią galimybę.
 • Pasinaudojus seifo komplekte patiekiamu laidu, kuris iš išorės prijungiamas prie seifo spynos ir prie kurio reikia prijungti kroną ar baterijas.
Dėmesio: tuo atveju jei seifas parduodamas su papildomam srovės šaltiniui pajungti naudojamu laidu, šį laidą būtina laikyti ne seifo viduje. Jei laido nerandate ar jį palikote seife, kreipkitės į seifo pardavėją ir jis Jums pateiks atsarginį laidą. Prijungus išorinį srovės šaltinį, seifas atrakinamas surinkus elektroninės spynos kodą. Tada atidarius seifą, būtina pakeisti jame esančias išsikrovusias baterijas.

Seifo avarinis atrakinimas

Esant situacijai, kai pametėte seifo raktą ir neturite kito, neprisimenate spynos atrakinimo mechaninio arba elektroninio kodo, seifą teks atrakinti avariniu būdu. Tam patartume kviestis profesionalus. Jie seifą atidarys su minimaliais, tokiais atvejais įmanomais pažeidimais, ir galimai po tokios operacijos seifo nereikės išmesti (t.y. seifas nebus supjaustytas), o pakaks pavyzdžiui pakeisti spyną. Itin saugius seifus atidaryti gali prireikti daug laiko, įrangos ir pastangų – taigi tai bus brangu. Prieš leisdami avarinio atidarymo specialistui atidaryti seifą avariniu būdu, įsitikinkite, kad tai patikimas žmogus ir turi dokumentą, patvirtinantį, kad jis gali užsiimti tokiu amatu.

Kaip atgauti pinigus, jei seifas netiko?

Jei dėl kokių nors priežasčių būtumėt nepatenkinti nupirktu seifu – drąsiai galite jį grąžinti. Saffort Jums grąžins visus už seifą sumokėtus pinigus bei apmokės seifo grąžinimo transporto išlaidas. Viskas, ko mes prašome, tai, kad grąžintumėte pirkinį nenaudotą ir originalioje pakuotėje, prieš tai įsitikinę, jog jis tinkamos prekinės būklės. Norėdami grąžinti seifą, užpildykite seifo grąžinimo aktą. Seifą gražinti galite per 30 kalendorinių dienų nuo pirkimo dienos. Jei seifo svoris viršija 30 kg, seifo nunešimą iki pakrovimo vietos apmoka klientas, arba klientas pats pasirūpina nunešimu. Gavus grąžintas prekes, jas patikrins saffort.lt atstovai (dažniausiai tai užtrunka 3-4 dienas nuo siuntos išsiuntimo). Po apžiūros pradedama pinigų grąžinimo procedūra, pinigai bus grąžinti į Jūsų nurodytą sąskaitą per 14 darbo dienų.

Garantija

Seifams suteikiama 2 metų garantija, skaičiuojant nuo pardavimo momento. Kai kurių seifų garantija gali būti ir ilgesnė – žiūrėti prekės aprašyme.

Ar galima pirkti lizingu?

Perkantiems išsimokėtinai internetinėje parduotuvėje saffort.lt su „SB Lizingu“ iki 24 mėnesių laikotarpiui – LIZINGAS BE PABRANGIMO!
 • 0 % fiksuota metinė palūkanų norma;
 • 0 % sutarties sudarymo mokestis;
 • 0 % administravimo mokestis;
 • 0 % bendra vartojimo kredito kainos metinė norma;
 • Sandoris sudaromas iki 24 mėn. laikotarpiui*.
*Pavyzdžiui, skolinantis 600,00 Eur akcijos sąlygomis, kai sutartis sudaroma 24 mėn., be pradinio įnašo, fiksuota metinė palūkanų norma – 0 %, administravimo mokestis – 0 %, sutarties mokestis – 0 %, bendra vartojimo kredito kainos metinė norma – 0 %, bendra mokama suma – 600,00 Eur, eilinės įmokos suma – 25,00 Eur. Jums gali būti pasiūlytos ir kitos finansavimo sąlygos, priklausomai nuo sutarties laikotarpio, atlikto Jūsų mokumo bei rizikos vertinimo. Skolinantis kitokią nei 600,00 Eur sumą ar pasirinkus kitokį nei 24 mėn. sutarties terminą - nurodyti dydžiai gali skirtis. Pasiūlymas galioja sudarant sutartį iki 24 mėn. laikotarpiui. Pateikti skaičiavimai yra preliminarūs ir nelaikomi UAB „SB Lizingas“ įsipareigojimu. *Lizingas be pabrangimo taikomas prekėms nuo 250,00 Eur.

Kokie reikalavimai keliami seifui, kuriame bus laikomas kovinis ginklas (sienelių storis, užraktas ir kt.)?

ĮSAKYMAS DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2011 M. KOVO 3 D. ĮSAKYMO NR. 5-V-180 „DĖL GINKLŲ, GINKLŲ PRIEDĖLIŲ, ŠAUDMENŲ, JŲ DALIŲ LAIKYMO, SAUGOJIMO IR LAIKINO SAUGOJIMO REIKALAVIMŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO  

2022 m. liepos 1 d. Nr. 5-V-701 Vilnius

35. Lietuvos Respublikos nuolatinių gyventojų laikomų ginklų ir jų šaudmenų, ginklų priedėlių laikymo vieta turi atitikti šiuos reikalavimus:
35.1. A kategorijos ginklai, A kategorijos ginklų priedėliai, taip pat B kategorijos ginklai ir jų šaudmenys turi būti laikomi:
35.1.1. gyvenamojoje vietoje ir (ar) kitoje su apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (toliau – teritorinė policijos įstaiga) suderintoje vietoje prie pastato konstrukcijų nejudamai  (rekomenduojama taip, kad atsižvelgiant į pastato konstrukciją metalinės spintos (seifo) demontavimas būtų neįmanomas jos neatidarius) pritvirtintoje metalinėje spintoje (seife), kuri atitinka Europos Sąjungoje seifams ir saugyklų durims galiojantį standartą EN 1143-1 ar standarto EN-14450 S1 ar S2 klasės metalinėms spintoms keliamus reikalavimus, arba kurios sienelės turi būti ne plonesnės kaip 3 mm ir kuri užrakinta vidine raktine arba kodine spyna, įtvirtinta metalinės spintos (seifo) viduje taip, kad būtų apsaugota nuo mechaninio poveikio iš išorės (išorinėje metalinės spintos (seifo) durelių pusėje yra tik anga raktui į spyną įkišti) (šio punkto reikalavimai taikomi tik tuo atveju, kai laikoma ne daugiau nei 5 B kategorijos ginklai ar laikomi A kategorijos ginklų priedėliai);
35.1.2. patalpoje, kurioje yra metalinė spinta (seifas), atitinkantis Reikalavimų 35.1.1 papunktį, įrengta apsaugos sistema. Rekomenduojama, kad apsaugos sistema būtų įrengta ir kitose patalpose, per kurias galima patekti į vietą, kurioje yra metalinė spinta (seifas), ir kuri informuotų ginklo savininką apie užfiksuotą įsilaužimą SMS žinute arba kitu būdu (šio punkto reikalavimai taikomi tik tuo atveju, kai laikoma daugiau nei 5, bet ne daugiau kaip 12 B kategorijos ginklų);
35.1.3. patalpoje, kurioje yra metalinė spinta (seifas), atitinkantis Reikalavimų 35.1.1 papunktį, įrengta apsauginė įsilaužimo signalizacija, sudaryta bent iš vieno apsaugos ruožo. Rekomenduojama, kad apsauginė įsilaužimo signalizacija būtų įrengta ir kitose patalpose, per kurias galima patekti į patalpą, kurioje yra metalinė spinta (seifas) (šio punkto reikalavimai taikomi tik tuo atveju, kai laikoma daugiau kaip 12 B kategorijos ginklų ar laikomi A kategorijos ginklai). Į apsauginės įsilaužimo signalizacijos signalą nedelsdami reaguoja apsaugos tarnybos darbuotojai, ginkluoti B kategorijos ginklais;
35.2. C kategorijos ginklai ir jų šaudmenys, D kategorijos ginklai ir jų šaudmenys, ginklų priedėliai (išskyrus A kategorijos ginklų priedėlius) turi būti laikomi taip, kad jais negalėtų pasinaudoti pašaliniai asmenys.“