Kaip išsirinkti seifą?
Ką planuojate saugoti seife?
Apsisprendę ką norėsite saugoti galėsite tinkamai parinkti seifo dydį, tipą, spyną ir saugumo lygį.
Kokio dydžio turėtų būti Jūsų seifas?
Bendra taisyklė yra tokia – jei tik įmanoma, visada rinkitės didesnį seifą nei Jums pradžioje atrodo reikia.
Kokie saugumo reikalavimai?
Seifas saugo ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo gaisro. Kuo brangesni Jums daiktai, tuo saugesnį seifą rinkitės.
Kur montuosite seifą?
Yra trys seifu tipai pagal jų montavimo būdą: pastatomas, sieninis ir grindinis.
Kokį seifo užraktą pasirikti?
Populiariausi seifai su raktine seifine, mechanine kodine ir elektronine spyna arba seifai su dvigubomis spynomis. Šiais laikais geriausias sprendimas – elektronine spyna rakinami seifai.
Pilnas atrankos gidas
Grįžti į naujienų sąrašą

Reikalavimai ginkliniams seifams

Reikalavimai ginkliniams seifams

Reikalavimai ginkliniams seifams

Dažnai SAFFORT biure apsilankę žmonės klausia kokie seifai tinka ginklams saugoti. Atsakymas čia yra dvejopas. Jei seifas ginklui potencialiam pirkėjui reikalingas tik kaip formalumas praeiti patikrinimą – o tokiu pirkėjų gana daug, tada tam Lietuvos Respublikos numatyti minimalūs reikalavimai, kurių esmė, kad visos seifo ginklams sienelės turi būti minimum 3mm storio (reikalavimai žemiau).

Tačiau yra ir tokių klientų, kurie įsigiję brangius ginklus ieško tikrai gero seifo, kurio charakteristikos gerokai viršija Lietuvos valstybės numatytas minimalias normas. Tokiems klientams siūlome sertifikuotus ginklinius seifus, ginklinius seifus su priešgaisrine apsauga, dekoruotus medžiu, stiklinius ir pan. Juk ginklą saugome ne tik nuo vagių, bet ir nuo vaikų. Pavyzdžiui Vokietijoje po prieš porą metų įvykusios tragedijos, kai namie nusišovė vaikas nes ginklas buvo laikomas netinkamame seife, ženkliai sugriežtėjo reikalavimai ginklinių seifų saugojimui bei suaktyvėjo juos laikančių piliečių patikrinimai.

SAFFORT puslapyje prie kiekvieno seifo, kuris pagal Leituvos Respublikos įstatymų minimalius reikalavimus yra tinkamas ginklams saugoti, seifo aprašyme yra atitinkamas ženkliukas (skyde nupieštas pistoletas):

 https://www.saffort.lt/lt/Seifai-ginklams/

Taip pat prie visų seifų, kurie sukurti būtent ginklams laikyti yra ženkliukas su skaičiumi, rodantis kiek ginklų jame telpa:

 https://www.saffort.lt/lt/Seifai-ginklams/BERG-BGK-5-SU-RAKTINE-SEIFINE-SPYNA.html

Reikia pažymėti, kad kai kurie internetiniai portalai, prekiaujantys seifais, ginklinių seifų rubrikose rodo seifus, kurie pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nėra tinkami ginklams laikyti, kurių sienelės pavyzdziui yra 1,2 mm. Suprantama, kad nusipirkęs tokį seifą žmogus nepraeis patikrinimo, ką jau kalbėti, kad tokiame seife saugomas šautuvas nėra tinkamai apsaugotas ne tik nuo vagių, bet net ir nuo vaikų.

Net vienas didžiųjų Lietuvoje mažmeninkų, savo parduotuvėse pardavinėja ginklinius seifus, kurie neatitinka Lietuvoje taikomų reikalavimų. Todėl visada, kur bepirktumėte seifą ginklams, reikalaukite, kad pardavėjas parodytų kokio storio seifo priekinės, o ypač šoninės ir galinės sienelės.

Fizinių asmenų ginklų laikymo reikalavimai:

1. Fiziniai asmenys ginklus ir šaudmenis turi laikyti gyvenamojoje patalpoje, metalinėje vidine spyna užrakinamoje dėžėje (seife), pritvirtintoje prie sienos ar grindų taip, kad ja negalėtų pasinaudoti pašaliniai asmenys. Metalinės dėžės (seifo) sienelės turi būti ne plonesnės kaip 3 milimetrų. Metalinės spintos (seifo) įsirengti nereikia, jei ginklai laikomi atskiroje patalpoje, kurioje įrengtos II saugumo klasės durys, o ant langų įrengtos apsauginės grotos.
2. Jeigu yra aplinkybių, dėl kurių ginklą laikyti gyvenamojoje vietoje nėra saugu, suderinus su teritorine policijos įstaiga, ginklą galima laikyti kitose vietose, kuriose užtikrinamas ginklo saugumas ir ginklu negali pasinaudoti kiti asmenys.
3. Fiziniai asmenys, turintys daugiau kaip 5 vnt. B kategorijos ginklų arba daugiau kaip 12 B, C, kategorijų ir D kategorijos vienašūvių ilgųjų lygiavamzdžių šaunamųjų ginklų, privalo:
3.1. įsirengti apsauginę įsilaužimo signalizaciją, sudarytą bent iš vieno apsaugos ruožo.