Kaip išsirinkti seifą?
Ką planuojate saugoti seife?
Apsisprendę ką norėsite saugoti galėsite tinkamai parinkti seifo dydį, tipą, spyną ir saugumo lygį.
Kokio dydžio turėtų būti Jūsų seifas?
Bendra taisyklė yra tokia – jei tik įmanoma, visada rinkitės didesnį seifą nei Jums pradžioje atrodo reikia.
Kokie saugumo reikalavimai?
Seifas saugo ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo gaisro. Kuo brangesni Jums daiktai, tuo saugesnį seifą rinkitės.
Kur montuosite seifą?
Yra trys seifu tipai pagal jų montavimo būdą: pastatomas, sieninis ir grindinis.
Kokį seifo užraktą pasirikti?
Populiariausi seifai su raktine seifine, mechanine kodine ir elektronine spyna arba seifai su dvigubomis spynomis. Šiais laikais geriausias sprendimas – elektronine spyna rakinami seifai.
Pilnas atrankos gidas
Grįžti į naujienų sąrašą

Seifas, šarvuotos durys ar signalizacija – kaip apsaugoti namus?

Seifas, šarvuotos durys ar signalizacija – kaip apsaugoti namus?

Seifas, šarvuotos durys ar signalizacija?

Jau 14 metų dirbame tam, kad žmonės gyventų saugiau. Keli šimtai tūkstančių saugių spynų, daug tūkstančių seifų parduota per tą laiką. Daug įdėta pastangų bandant patarti žmonėms kaip apsaugoti savo turtą. Tačiau kaip ir anksčiau vieni dažniausių mūsų klientų – vagystes patyrę žmonės.

Štai paskutinis atvejis: ateina žmogus įsigyti seifo, kurio butas kątik buvo apvogtas. Apvogtas dienos metu. Apvogtas nors buvo šarvuotos durys. Ne tik jo butas apvogtas, o net 3 toje laiptinėje esantys butai tą pačią dieną apvogti. Pasirodo tai naujos statybos daugiabutis, kuriame sumontuotos kokybiškos, tačiau labai ekonomiškos komplektacijos šarvuotos durys ir atitinkamai pigios spynos jose. Visos durys vienodos. Vagis, žinodamas kaip įveikti vienas duris, žino kaip įveikti visas. Įsilaužti pro “ekonomiškas” šarvuotas duris labai paprastas – tereikia pragręžti kelias skylutes duryse iš anksto turint šabloną kur reikia gręžti..... Galiausiai žmogus įsigyja gerą seifą ir pasiguodžia, kad to nepadarė anksčiau. Belieka tik konstatuoti, kad retai pasimokome iš svetimų klaidų ir galvojame, kad galbūt manęs problemos nepalies, tačiau dažnai tenka nusivilti. Blogiausia, kad tokių vagysčių metu vagis paima ne tik pinigus / brangenybes, kurių dažnai turime minimaliai, tačiau paima kompiuterius, buitinę techniką, dokumentus, laikmenas, laikrodžius, sugadina baldus ir pan. – visa tai brangūs dalykai ne tiek pinigine prasme kiek informacijos praradimo, laiko prasme, šiaip gaila kai sugadinami brangūs daiktai.

Kaip apsaugoti savo turtą. Čia pateiksiu keletą patarimų:

1. Šarvuotos durys – būtinybė. Niekas kitas neapsaugos patekimo į butą / namą, kaip šarvuotos durys. Tačiau durys nelygios durims ir patartina rinktis kokybiškas patikimo gamintojo šarvuotas duris, kuriose būtų kokybiškos spynos, o taip pat privalomos apsaugos nuo spynos korpuso ir spynos cilindro pragręžimo. Idealiu atveju rinkitės sertifikuotas šarvuotas duris, kurių saugumo klasė parodys atsparumą prieš įsilaužimą. Plačiau apie šarvuotų durų spynas skaitykite čia.
Kiekvienų šarvuotų durų saugumą galima ženkliai padidinti. Kaip tą padaryti skaitykite čia.
2. Signalizacija - svarbu. Dažnai žmonės mano, kad signalizacija išgelbės nuo vagių, tačiau tai netiesa. Signalizacija niekaip netrukdo vagiui patekti į vidų, tačiau labai apriboja vagies buvimą tame būste nes jis žino, kad tuoj pastebės kaimynai ir po kokių 5 minučių atvažiuos apsaugos kompanijos ekipažas. Todėl įsirengti signalizaciją labai rekomenduotina. Juo labiau, kad šiuo metu yra galimybės tą padaryti net jei būsto įrengimo metu nebuvo pravesti laidai nes Lietuvoje yra parduodama daugybė bevielių signalizacijos sistemų.
3. Seifas – labai pageidautina. Tarkime vagis įveikė šarvuotas duris, įsijungė signalizacija – jis supranta, kad turi kelias minutes laiko. Taigi jei mūsų vertybės padėtos kur papuolė – jis greitai jas surinks ir pasišalins dar iki atvažiuojant apsaugos ekipažui. Jei tame būste bus seifas ar dar geriau keli seifai– vagis apsižvalgęs, kad nieko vertingo lengvai paimamo nėra, blogiausiu atveju paims kažką iš buitinės technikos ir pasišalins. Taigi seifas visada apsaugo kai vagis turi nedaug laiko. Tiesa yra keletas elementarių taisyklių dėl seifų:
• nelaikykite seifo mechaninio rakto namie.
• jei jūsų seifas yra su elektronine spyna – butinai pakeiskite gamyklinį elektroninės spynos kodą į kitą.
• būtinai pritvirtinkite seifą, kad jo nebūtų galima lengvai išsinešti.
4. Kiti patarimai:
• rakinkite langus jei gyvenate pirmame ar paskutiniame daugiabučio aukšte ar nuosavame name. Šiais laikais yra pakankamai būdų kaip užrakinti langą, pradedant rakinama lango rankena ir baigiant papildomomis pridedamomis langų spynomis.
• nuosavuose namuose ar kotedžuose stenkitės lauke nepalikti kopėčių, didelių dėžių, ant kurių užlipus būtų galima lengvai patekti į būstą pro langą.
• gyvenant daugiabučio pirmame aukšte – įrenkite grotas ant langų ir balkone.
• nuosavame name ar kotedže ant langų bei vitrinų užklijuokite apsauginę plėvelę, kuri neleis išdaužus langą / vitriną patekti į vidų.
• sutarkite su kaimynais, kurie pastebejus, kad kazkas ne taip neliks abejingi.

Reziumuojant galima pasakyti, kad patys esame atsakingi už savo, savo šeimos ir turto saugumą. Apsisaugoti tikrai galima. Tai nekainuoja milžiniškų pinigų. Belieka palinkėti, kad tą padarytumėte iš anksto ir gyventumėte saugiau bei ramiau.