Kaip išsirinkti priešgaisrinį seifą?

Nors populiariausia seifų paskirtis yra saugoti vertingus daiktus nuo apiplėšimo, gaisras namuose ar įmonėje gali atnešti lygiai tiek pat žalos saugomam turtui.
Siekdami iš anksto išvengti potencialaus gaisro nuostolių žmonės įsigyja priešgaisrinius seifus patiems vertingiausiems dokumentams ar laikmenoms apsaugoti. Dažnas galvoja klaidingai, kad vertybes nepataisomai gali sugadinti kilęs gaisras, tačiau pasitaiko atvejų kai ne pati ugnis, o ypač aukšta temperatūra gaisro metu neigiamai paveikia dokumentus, ginklus, juvelyrinius dirbinius bei kitus seife saugomus daiktus.
Būtent priešgaisriniai seifai bei priešgaisrinės dėžutės dėl tvirtos konstrukcijos bei karščiui atsparių medžiagų viduje gali apsaugoti vertybes iki 120 minučių ar daugiau esant iš tiesų aukštai temperatūrai.
Priešgaisriniai seifai skirstomi pagal maksimalią atlaikomą temperatūrą, kuri tiek popieriui, tiek laikmenoms ar diskams yra skirtinga. Popieriui gaisro metu kyla bene didžiausia rizika būti sunaikintam, tačiau priešgaisrinio seifo viduje popieriaus kritinė temperatūra yra 195°C. Ši karščio riba visiškai netinka skaitmeniniams diskams – pavojus šioms laikmenoms kyla jau nuo 40 laipsnių karščio temperatūros, todėl jiems reikia daug atsparesnės karščiui terpės. Tam, kad vertinga informacija gaisro metu skaitmeniniuose diskuose nebūtų sunaikinta, reikėtų rinktis didesnę temperatūrą palaikantį seifo modelį.
Dar prieš renkantis priešgaisrinį seifą ar priešgaisrinę dėžutę, reikėtų pagalvoti, kas tiksliai jame bus saugoma. Daugelį tokio tipo seifų galima pritvirtinti grindyse, kadangi jie turi specialias skyles, skirtas tvirtinimui. Taip pat juos galima montuoti ir baldų viduje, tarkime spintoje. Šie seifai yra naudingi tiek namuose laikyti vertingus dokumentus, brangius papuošalus, pinigus, ginklus, tiek įvairiose įmonėse, kur didelė dalis informacijos saugoma specialiose skaitmeninėse laikmenose, reikalaujančiose ypatingai didelės apsaugos.
Ne ką mažiau svarbu, kiek laiko gaisro metu priešgaisrinis seifas savo viduje gali saugoti turtą nesugadintą.
Ši savybė gali svyruoti nuo 30, 60, 90 ar net 120 minučių (išskirtinais atvejais – ir dar daugiau). Vertingi daiktai lieka sveiki seifui išbūnant gaisro židinyje gamintojo numatytą laiką. Brangesni seifai saugo ne tik nuo aukštos temperatūros poveikio, bet yra ir atsparūs vandeniui, garams, dujoms, net išoriniams magnetiniams krūviams, kurie galėtų pakenkti laikmenose saugomiems duomenims. Žinoma, šių seifų kaina – aukštesnė. Vienais brangiausių seifų laikomi šarvuotas ir priešgaisrinis seifas.
Norėdami išsirinkti sau tinkantį sertifikuotą priešgaisrinį seifą ar dėžutę internetu, apsilankykite elektroniniame SAFFORT prekių kataloge.