Kaip išsirinkti seifą?
Ką planuojate saugoti seife?
Apsisprendę ką norėsite saugoti galėsite tinkamai parinkti seifo dydį, tipą, spyną ir saugumo lygį.
Kokio dydžio turėtų būti Jūsų seifas?
Bendra taisyklė yra tokia – jei tik įmanoma, visada rinkitės didesnį seifą nei Jums pradžioje atrodo reikia.
Kokie saugumo reikalavimai?
Seifas saugo ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo gaisro. Kuo brangesni Jums daiktai, tuo saugesnį seifą rinkitės.
Kur montuosite seifą?
Yra trys seifu tipai pagal jų montavimo būdą: pastatomas, sieninis ir grindinis.
Kokį seifo užraktą pasirikti?
Populiariausi seifai su raktine seifine, mechanine kodine ir elektronine spyna arba seifai su dvigubomis spynomis. Šiais laikais geriausias sprendimas – elektronine spyna rakinami seifai.
Pilnas atrankos gidas
Grįžti į naujienų sąrašą

Kokia spyna rakinamą seifą įsigyti?

Kokia spyna rakinamą seifą įsigyti?

Seifai, kaip ir durys, gali būti rakinami skirtingų tipų spynomis. Seifų spynos skiriasi saugumu, naudojimo patogumu.Kokia spyna rakinamą seifą įsigyti?

Perkant seifą išsirinkti kokia spyna jis bus rakinamas yra vienas iš svarbiausių dalykų nes nuo to priklauso ne tik seifo Šiais laikais galima rinktis seifą su daugybe skirtingų spynų tipų ir pasirinkimas tik didėja. Straipsnyje pateiksime trumpą Lietuvoje parduodamuose seifuose naudojamų spynų apžvalgą bei rekomendacijas kokios seifų spynos mūsų manymu yra geras pasirinkimas ir kurias rinktis reiktų labai atsargiai.

 1. Raktine seifine spyna rakinami seifai.

Raktine seifine spyna

Pliusai: aukštas seifo saugumas, pakankamai gera kaina, labai paprasta naudoti.

Minusai: didelis raktas, kurio kopiją lengva padaryti ir kurį nepatogu nešioti (o palikti namie nesaugu).

Seifų, rakinamų raktine seifine spyna rinktis nerekomenduojame.

 2. Raktine seifine ir mechanine kodine spyna rakinami seifai. Tai yra dviguba spyna, kuri rakinama seifiniu raktu, tačiau kad spyna atsirakintų dar reikia papildomai surinkti iš 3 ratukų susidedančią mechaninę kombinaciją (po 20 skirtingų padėčių kiekviename ratuke).

 Raktine seifine ir mechanine kodine spyna

 Pliusai: labai saugu nes tai du skirtingi užraktai viename seife, galimybė keisti seifo kodinę kombinaciją, paprasta naudoti.

Minusai: didelis raktas, kurio kopiją lengva padaryti ir kurį nepatogu nešioti, nors net suradęs raktą vagis vis dar nežinotų suktukų kombinacijos, gana didelė kaina.

Seifus, rakinamus raktine seifine ir mechanine kodine spyna rinktis rekomenduojame.

3. Mechanine kodine spyna rakinami seifai.

 Mechanine kodine spyna

 Pliusai: nėra mechaninio rakto, kurį reiktų nešiotis, aukštas seifo saugumas, galimybė keisti seifo kodo kombinaciją.

Minusai: seifą tikrai sudėtinga atrakinti nes reikia net tris kartus labai tiksliai pasukti ratuką į tam tikrą vietą. Mūsų praktika rodo, kad ypač vyresniems žmonėms seifą atrakinti iš pirmo karto nėra paprasta.

Seifų, rakinamų mechanine kodine spyna (atrakinamą tris kartus pasukus ratuką) rinktis nerekomenduojame.

4. Elektronine spyna rakinami seifai. Seifas su tokia spyna atrakinamas teisingai surinkus skaičių kombinaciją (paprastai nuo 4 iki 10 skaičių).

 Elektronine spyna rakinami seifai

Pliusai: nėra mechaninio rakto, kurį reiktų nešiotis, aukštas seifo saugumas, galimybė keisti seifo kodo elektroninę kombinaciją.

Minusai: aptarnavimas – maždaug kas 2-3 metus reikia keisti seifo spynos baterijas, kurioms nusėdus tiesa galima pajungti išorinį srovės šaltinį ir surinkus teisingą kodą atrakinti seifą. Taip pat didelė seifo su tokia spyna kaina.

Seifus, rakinamus elektronine spyna rinktis rekomenduojame nes tai patogiausia ir labai saugi spyna seifui.

 5. Biometrine spyna rakinami seifai. Seifas atidaromas atpažinus piršto.

 Biometrine spyna

 Pliusai: nėra mechaninio rakto, kurį reiktų nešiotis.

Minusai: žemas saugumo lygis. Buitiniuose seifuose neteko matyti naudojant kokybiškų biometrinių spynų, kur piršto antspaudas būtų skanuojamas 3D, tai yra ne tik raštas, bet ir gylis. Kai skanuojamas tik raštas, labai lengva pagaminti savininko piršto antspaudo kopiją. Kitas tokios spynos trūkumas yra naudojimo nepatogumas nes dažnai tokia spyna nenuskaito piršto antspaudo iš pirmo karto ir kuo saugesnė biometrinė spyna, tuo ji nepatogesnė nes reikalauja is kodo, tai yra piršto antspaudo, didesnio atitikimo reiškia tikslesnio piršto pastatymo / perbraukimo ir pan. Taip pat tokiame seife kas 2-3 metus reikia keisti baterijas.

Seifų, rakinamų biometrine spyna rinktis nerekomenduojame.

6. Raktine spyna rakinami seifai.

 Raktine spyna rakinami seifai

 Pliusai: pigu, paprasta naudoti.

Minusai: labai mažas seifo su tokia spyna saugumo lygis, nepatogus, lengvai nukopijuojamas raktas, kurį reikia nešiotis su savim nes palikti namie nesaugu.

Seifų, rakinamų raktine spyna (kurios raktas panašus į kryžminį atskuktuvą) rinktis nerekomenduojame.

Kaip žinia kiekvieno tipo spyna gali būti skirtingos kokybės ir skirtingo saugumo lygio. Geriausiai seifo spynos (kaip ir seifo) saugumo lygį nusako seifo spynos saugumo sertifikatas, o jei tokio nėra – verta susimąstyti ar tikrai seifas saugus. Seifų spynos būna sertifikuotos pagal EN1300 standartą ir turi A, B arba C saugumo klases (C didžiausia). Aisku renkantis sertifikuotą seifą, Jūs visada gaunate seifą su to seifo saugumo standarto reikalavimus atitinkančia spyna.