Kaip išsirinkti seifą?
Ką planuojate saugoti seife?
Apsisprendę ką norėsite saugoti galėsite tinkamai parinkti seifo dydį, tipą, spyną ir saugumo lygį.
Kokio dydžio turėtų būti Jūsų seifas?
Bendra taisyklė yra tokia – jei tik įmanoma, visada rinkitės didesnį seifą nei Jums pradžioje atrodo reikia.
Kokie saugumo reikalavimai?
Seifas saugo ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo gaisro. Kuo brangesni Jums daiktai, tuo saugesnį seifą rinkitės.
Kur montuosite seifą?
Yra trys seifu tipai pagal jų montavimo būdą: pastatomas, sieninis ir grindinis.
Kokį seifo užraktą pasirikti?
Populiariausi seifai su raktine seifine, mechanine kodine ir elektronine spyna arba seifai su dvigubomis spynomis. Šiais laikais geriausias sprendimas – elektronine spyna rakinami seifai.
Pilnas atrankos gidas
Grįžti į naujienų sąrašą

6 dažniausiai girdimi mitai apie seifus

6 dažniausiai girdimi mitai apie seifus

Manote, kad pinigus ir daiktus seifuose saugo tik milijonieriai? Klystate. Rinkoje yra įvairių tipų seifų, galinčių apsaugoti Jūsų turtą, tad kodėl nepasijutus saugesniems? Kino filmuose neretai matome turtuolių namų sienose po paveikslais paslėptus seifus ar seifus didžiausių pasaulio bankų saugyklose, tačiau filmai įtakoja klaidingą visuomenės požiūrį į seifus – iš tiesų seifuose savo turtą, pinigus ir ginklus saugo ne tik turtingieji. Savo turto saugumu rūpinasi vis daugiau žmonių, o įvairių seifų pasirinkimas – vis didesnis. Apie seifus sklando ir daugiau mitų, kuriuos nesudėtinga paneigti.

1. Seifuose laikomi tik pinigai ir papuošalai.

Tai netiesa. Seifuose galima saugoti ne tik pinigus ir papuošalus, bet ir kitus įvairius brangius daiktus. Seifuose galima saugoti svarbius dokumentus, vertybinius popierius, tauriuosius metalus, papuošalus, laikrodžius, meno kūrinius. Geriausia visas namuose esančias vertybes saugoti seifuose, apsaugančiuose ne tik nuo įsilaužimo, bet ir nuo ugnies.

Rekomenduojama seifuose laikyti ir ginklus - siekiant apsaugoti artimus žmones nuo nelaimingų atsitikimų. Ginklų laikymui yra specialūs seifai ginklams, kurie atitinka LR ginklų laikymo įstatymus. 

2. Seifas visada slepiamas sienoje.

Galimybių paslėpti seifą yra nemažai. Geriausios vietos seifui parinkimas priklauso nuo būsto dydžio ir paties seifo tipo ir dydžio. Ne visuose butuose seifą galima įmontuoti į sieną ar grindis jų nesugadinant, kartais daug paprasčiau seifą paslėpti įmontuojant jį balduose, pavyzdžiui, spintoje ar spintelėje arba po lova. 

3. Seifas saugo tik nuo vagystės.

Daugelis klientų renkasi seifus saugančius ne tik nuo įsilaužimo, bet ir nuo ugnies. Priešgaisriniai seifai labai tinka saugoti svarbiems dokumentams ir meno vertybėms.

4. Man nereikia seifo, nes mano brangenybės yra gerai paslėptos.

Lietuvoje daugėja įsilaužimų, o vagys neima atsitiktinių daiktų. Jie vagystei ruošiasi ilgą laiką stebėdami namus, šeimininkų įpročius, todėl surasti brangiausius ir vertingiausius daiktus jie gali per keletą minučių, todėl laikydami daiktus kokybiškame, gerai pritvirtintame ir paslėptame seife jūs apsaugote save nuo praradimų. Kitas svarbus dalykas, kad seifai gali ne tik saugoti, bet ir tausoti jūsų vertingus daiktus. Pavyzdžiui prabangių seifų linija turi įmontuotus laikrodžio judėsio mechanizmus, kurie padeda užtikrinti jūsų laikrodžių veikimą. 

5. Aš neturiu pinigų ir brangių papuošalų, todėl man nereikia apsaugos nuo vagysčių.

Ne visada vagys vagia tik vertingus daiktus: kartais jiems svarbios laikmenos su konfidencialia informacija, kiti dokumentai, šeimos relikvijos. Pavogę tokius daiktus nusikaltėliai neretai šantažuoja šeimininkus prašydami už jų grąžinimą sumokėti.

6. Mano namuose įrengta signalizacija, todėl seifas man nereikalingas.

Signalizacija yra tik vienas iš būdų, galinčių padėti apsaugoti turtą nuo vagystės. Deja, šis būdas įsilaužimo atveju ne visada apsaugo turtą nuo sugadinimo. Protingas pasirinkimas investuoti ir į signalizacijos įrengimą, ir į seifo įsigijimą. Geriausia derinti abu šiuos variantus – taip namai ir turtas bus saugesni.

Tikimės, kad mums pavyko paneigti mitus apie seifus ir Jūs jau spėjote pagalvoti apie savo pinigų, brangių daiktų ir svarbių dokumentų saugumą. Jei nusprendėte nuo šiol gyventi saugiau ir įsigyti seifą, siūlome užsukti į didžiausią seifų parduotuvę Lietuvoje Saffort.lt ir iš daugiau nei 1110 siūlomų seifų išsirinkti tinkamiausią.