Kaip išsirinkti seifą?
Ką planuojate saugoti seife?
Apsisprendę ką norėsite saugoti galėsite tinkamai parinkti seifo dydį, tipą, spyną ir saugumo lygį.
Kokio dydžio turėtų būti Jūsų seifas?
Bendra taisyklė yra tokia – jei tik įmanoma, visada rinkitės didesnį seifą nei Jums pradžioje atrodo reikia.
Kokie saugumo reikalavimai?
Seifas saugo ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo gaisro. Kuo brangesni Jums daiktai, tuo saugesnį seifą rinkitės.
Kur montuosite seifą?
Yra trys seifu tipai pagal jų montavimo būdą: pastatomas, sieninis ir grindinis.
Kokį seifo užraktą pasirikti?
Populiariausi seifai su raktine seifine, mechanine kodine ir elektronine spyna arba seifai su dvigubomis spynomis. Šiais laikais geriausias sprendimas – elektronine spyna rakinami seifai.
Pilnas atrankos gidas
Grįžti į naujienų sąrašą

Dėmesio! Labai įdomi naujiena iš MOTTURA!!!

Dėmesio! Labai įdomi naujiena iš MOTTURA!!!

MOTTURA naujienos

2012 metų modelio italų seifų gamintojo MOTTURA sieniniai seifai pradėti komplektuoti su nauja spyna, kuri tikrai verta išskirtinio dėmesio. Tai mechaninė kodinė spyna, sudaryta iš 4 suktukų, kuriuos kiekvieną reikia pasukti į tinkamą padėtį, kad seifas atsirakintų. Kiekvienas suktukas turi 20 galimų padėčių, kas reiškia, kad viso seifas su tokia spyna turi 160000 skirtingų atrakinimo kodo kombinacijų. Seifo atrakinimo kodą galima keisti neribotą skaičių kartų. Ši mechaninė kodinė 4 suktukų spyna yra sertifikuota ir atitinka A klasę pagal seifų spynų standartą EN1300. 

Jau seniau tiek MOTTURA, tiek kito italų gamintojo TECHNOMAX seifai turėjo panašią spyną, kuri buvo rakinama seifiniu raktu ir mechanine kodine trijų suktukų kombinacija – taigi tokie seifai turėjo realiai dvi spynas. Seifo savininkui reikdavo nešiotis didelį seifinį spynos raktą, o jį palikus kažkur namie buvo rizika, kad vagis gali raktą surasti ir tada bandymų būdu atspėti trijų suktukų kombinaciją nes galimų kodo kombinacijų skaičius tebuvo 8000. Taigi naujoji spyna neturi mechaninio rakto, tačiau vietoje trijų turi jau keturis tokius suktukus ir dėl to spynos kombinacijų skaičius tapo 160000 vnt (!!!).

Kodėl seifai su tokia spyna yra išskirtiniai ir labai įdomūs? Dažnai SAFFORT pardavėjų žmonės prašo pasiūlyti seifą, kuris neturėtų mechaninio rakto nes tokį nešiotis yra nepatogu. Ka galėdavome pasiūlyti iki šiol:

• Seifą su elektronine spyna – be abejo seifas su elektronine spyna yra puikus pasirinkimas, tačiau dalis žmonių nenorėdavo turėti tokio “nepatogumo” kaip kad kas tris metus pakeisti seifo baterijų.
• Seifą su biometrine spyna –tokio mes nerekomenduojame (apie tai SAFFORT jau rašeme ankstesniame straipsnyje).
• Seifą su mechanine kodine spyna, rakinama sukant vieną ratuką tris kartus į skirtingas puses ir kiekvieną kartą sustabdant tiksliai numatytoje vietoje (seifo kodas). Tokia spyna, kaip jau rašėme ankstesniame straipsnyje SAFFORT bloge, yra labai nepatogi ir ne visada pasiseka iš pirmo karto teisingai surinkti spynos kodą. Šios spynos taip pat negalėjome rekomenduoti savo klientams.

Taigi realiai iki šiol Lietuvoje neturėjome ir galima sakyti pasaulio rinkoje nebuvo tokios seifų spynos, kuri neturėtų mechaninio rakto, būtų saugi, patogi naudoti ir jos nereiktu aptarnauti keičiant baterijas. Būtent tokia spyna atsirado kai buvo išleisti naujieji 2012 metų serijos MOTTURA sieniniai seifai su mechanine kodine keturių suktukų kombinacijos spyna. Tad drąsiai galima teigti, kad tai išskirtinė naujiena pasaulio ir Lietuvos seifų rinkoje!

Seifus su tokia spyna patogu naudoti ne tik namie (ypač vyresniems žmonėms), bet ir sodybose, kur pavyzdžiui žiemą esant žemai temperatūrai elektroninės spynos veikimas galimai būtų problematiškas dėl to, kad baterijos šaltyje neveikia.

Mechaninės kodinės spynos, rakinamos 4 suktukais įvertinimas:

 Pliusai: aukštas seifo saugumas, nereikia nešiotis mechaninio rakto, labai paprasta naudoti.

 Minusai: tokių nematome.

Seifus, rakinamus mechanine kodine spyna (rakinama 4 suktukais) rinktis rekomenduojame nes tai patogiausia ir labai saugi spyna seifui.