Kaip išsirinkti seifą?
Ką planuojate saugoti seife?
Apsisprendę ką norėsite saugoti galėsite tinkamai parinkti seifo dydį, tipą, spyną ir saugumo lygį.
Kokio dydžio turėtų būti Jūsų seifas?
Bendra taisyklė yra tokia – jei tik įmanoma, visada rinkitės didesnį seifą nei Jums pradžioje atrodo reikia.
Kokie saugumo reikalavimai?
Seifas saugo ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo gaisro. Kuo brangesni Jums daiktai, tuo saugesnį seifą rinkitės.
Kur montuosite seifą?
Yra trys seifu tipai pagal jų montavimo būdą: pastatomas, sieninis ir grindinis.
Kokį seifo užraktą pasirikti?
Populiariausi seifai su raktine seifine, mechanine kodine ir elektronine spyna arba seifai su dvigubomis spynomis. Šiais laikais geriausias sprendimas – elektronine spyna rakinami seifai.
Pilnas atrankos gidas

Seifai ir draudimas

Seifai ir draudimas

Seifai ir draudimas

Nors Lietuvoje seifai nėra paplitę ir yra retenybė net geriausiuose būstuose, ekonomiškai labiau išsivysčiusiose šalyse situacija yra kita. Seifų turėjimą ir naudojimą skatina ne tik noras gyventi saugiau bei noras apsaugoti brangiausius (nebūtinai pinigine prasme) daiktus, bet ir draudimo bendrovės, kurios nedraudžia vertybių ir pinigų jei būste nėra seifo. Tai suprantama nes juk įeiti į nuosavą namą išdaužiant langą yra labai paprasta ir jei pinigai sudėti kaip tai įprasta stalčiuje ar tarp drabužių, vagis juos suras, paims ir pasišalins dar iki atvykstant apsaugos ekipažui (signalizacija suprantama irgi yra būtina, bet ne pakankama apsauga). Tad naturalu, kad draudimo bendrovės reikalauja besidraudžiančių, kad būste būtų seifas. Maža to, kadangi seifai yra skirtingų saugumo lygių, vakaruose įprasta, kad seifai pagal savo saugumo klasę ir / ar kitus parametrus turi tam tikrą reitingą, kuris reiškia kokiai maksimaliai išmokos sumai seife esančius pinigus (cash) bei seife esančias vertybes (valuables) draudimo bendrovės apdraus. Pavyzdžiui jei namuose yra seifas, kurio “cash rating” yra 4000 EUR ir “valuables rating” yra 40000 EUR, draudimo bendrovė sutiks atitinkamomis išmokų sumomis apdrausti seifuose esančius pinigus bei kitas vertybes kaip kad papuošalai, laikrodžiai ir pan.

 

Lietuvoje? Kadangi dauguma draudimo bendrovių, veikiančių Lietuvoje yra vakarietiškos tai labai tikėtina, kad per 5 – 10 metų panaši situacija su seifų reitingais ateis bei bus įprastas dalykas ir mūsų šalyje. Jau dabar pastebime, kad kai žmonės nori apdrausti brangesnius laikrodžius ir pan., jie ateina pas mus įsigyti seifo jau žinodami, kokios minimum saugumo klasės seifas turi būti.

 

Kodėl tai svarbu? Seifas – ilgalaikė investicija ir dažniausiai perkamas dešimčiai metų ir daugiau. Ypač ilgalaikė investicija kai perkami sieniniai seifai nes jei pastatomą seifą dar galima pakeisti, tai sieninį seifą pakeisti yra labai sudėtinga. Todėl šiandien įsigyjant seifą būtina galvoti ir apie tai, kokią draudimo išmoką ateityje už tame seife laikomus pinigus ir vertybes mes galėsime gauti. SAFFORT pardavėjai visada gales suteikti informaciją apie vakaruose konkrečiam seifui draudimo bendrovių taikomą reitingą, o ateityje planuojame tą rodyti prie kiekvieno seifo SAFFORT.LT svetainėje net nepaisydami to, kad draudimo bendrovės dar praktikos drausti atsižvelgiant į reitingą netaikys. Gal tai paskatins draudimo bendroves greičiau Lietuvoje įdiegti vakarų pasaulyje pasiteisinusius veiklos principus ir kartu paskatins žmones gyventi saugiau. Jei taip įvyks – reiškia ir SAFFORT bus įnešęs indėlį į Lietuvos žmonių gyvenimo saugumo padidinimą – tokia ir yra mūsų misija.