Kaip išsirinkti seifą?
Ką planuojate saugoti seife?
Apsisprendę ką norėsite saugoti galėsite tinkamai parinkti seifo dydį, tipą, spyną ir saugumo lygį.
Kokio dydžio turėtų būti Jūsų seifas?
Bendra taisyklė yra tokia – jei tik įmanoma, visada rinkitės didesnį seifą nei Jums pradžioje atrodo reikia.
Kokie saugumo reikalavimai?
Seifas saugo ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo gaisro. Kuo brangesni Jums daiktai, tuo saugesnį seifą rinkitės.
Kur montuosite seifą?
Yra trys seifu tipai pagal jų montavimo būdą: pastatomas, sieninis ir grindinis.
Kokį seifo užraktą pasirikti?
Populiariausi seifai su raktine seifine, mechanine kodine ir elektronine spyna arba seifai su dvigubomis spynomis. Šiais laikais geriausias sprendimas – elektronine spyna rakinami seifai.
Pilnas atrankos gidas

Seifas ginklams

Seifas ginklams

Seifas ginklams

Reikalingas seifas ginklams – nuo ko reiktų pradėti ?

 Prieš įsigyjant seifą ginklams reiktų apgalvoti ar neatsiras poreikis ir kitiems šeimos nariams apsaugoti ir savo daiktus, tam reiktų seifą rinktis didesnį.  Seifas ginklams kaip ir spinta, kokio dydžio jis bebūtų, vistiek norėtųsi,  kad būtų didesnis. Dėl savo saugumo seifai tampa ne tik ginklo saugojimo vieta, bet taip pat čia galima saugoti juvelyrinius dirbinius, šeimos nuotraukas, pinigus ar dokumentus, kadangi seifas atsparus ugniai.

 Įprastai seifų gamintojas nurodo, keliems ginklams seifas skirtas, tačiau reiktų atkreipti dėmesį ir į ginklus, kuriuos ketinate laikyti, jų tipą. Pavyzdžiui, jei tai ginklai su optiniais taikikliais, jų sutalpinti gali ir nepavykti kiek gamintojas skaičiuoti, kad seifas talpina vienu ketvirčiu mažiau ginklų nei nurodoma.

 Labai dažnai pasitaiko, kad seifai iš pažiūros atrodo labai panašūs, tačiau kainos anaiptol, labai skirtingos. Kartais kainos skiriasi net kelis kartus. Priežastis yra gana paprasta: gana dažnai pigūs seifai Lietuvoje parduodami neatitinkantys Lietuvos Respublikos reikalavimų, keliamų ginkliniam seifui - pavyzdžiui su 2 mm sienelėmis (minimalus įstatymų numatytas sienelių storis - 3mm). Toks seifas ne tik kad netinka ginklui laikyti pagal įstatymus, bet ir nėra saugus. O seifas ginklams turėtų būti saugus nes ten saugoma kaip taisyklė brangi įranga. Viena Lietuvoje veikianti specializuota seifų prekybos įmonė parduoda seifą ginklams su 1,2mm sienelėmis. Tai tokiame seife ne tik kad pagal įstatymus negalima laikyti ginklų, bet jis neapsaugo ne tik kad nuo vagių, bet net ir nuo vaikų. 2010 metais Vokietijoje buvo itin sugriežtintos ginklų laikymo taisyklės kai mažametis vaikas paėmęs netinkamai laikomą ginklą nušovė savo brolį. Tad perkant seifą ginklui laikyti turime pasirūpinti, kad tokiai nelaimei nebūtų jokių galimybių

 Atkreipkite dėmesį į seifo ginklams svorį, nes svoris tiesiogiai parodo metalo kiekį seife. Žinoma ne tik svoris turi įtakos seifo saugumui, bet ir seifo pagaminimas ir jo išbandymas. Sertifikatą turintys seifai reglamentuoja, kad jie yra išbandyti pagal griežtus reikalavimus. Bandymuose profesionalūs seifų atidarymo specialistai mėgina atidaryti seifą su laužtuvais, grąžtais, kitais instrumentais. Seifas turi atlaikyti bandymus atidaryti tam tikrą laiką. Jei seifas atidaromas anksčiau nei sertifikto reikalaujama, jis nepraeina testo. Geros kokybės seifai ginklams parduodami Lietuvoje yra sertifikuoti pagal EN14550 ir EN1143-1 standartus.

Dar vienas panašių seifų kainos skirtumas, gali būti dėl to, kad brangesni seifai turi priešgaisrinį užpildą arba net yra sertifikuoti kaip priešgaisriniai seifai. Tokie seifai esant gaisrui tam tikrą laiko tarpą apsaugo viduje esantį turtą nuo sunaikinimo dėl karščio

Kitas dalykas, įtakojantis seifų ginklams kainą, yra jų apdaila. Tai yra kokiu būdu jie nudažyti, kiek kartų dažyti. Yra seifų ginklams su medžio apdaila. Yra net ir pagamintų iš stiklo. Ir tokius seifus mielai perka pasiturintys Lietuvos medžiotojai!

 Jeigu jūsų laikomas seifas yra drėgnoje, nešildomoje vietoje reikėtų pasirūpinti papildomomis priemonėmis nuo drėgmės sukeliančios, rūdijimą, pelėsį, kuris gali pažeisti jūsų saugomus daiktus. Tam yra gamintojo numatyti keli sprendimai, įdiegti nedidelį šildytuvą, kurį galite pajungti per padarytą gamintojo ertmę arba naudoti drėgmę surenkantį maišą, kurį reiktų reguliariai išdžiovinti orkaitėje, nes laikui bėgant maišas prisirinkęs drėgmės netenka savo savybių.

Dar vienas būdas padėsiantis apsaugoti savo seifą nuo drėgmės, prieš dedant daiktus, įsitikinti ar jie nėra drėgni. Pavyzdžiui ginklai po medžioklės. Patartina seifą laikyti ant pakylos ar paaukštinimo apsisaugant nuo užliejimo, potvynio.

 Gerai apgalvokite prieš įsigydami ginklinį seifą ar jis pakankamai bus erdvus jūsų poreikiams, nes seifas nėra maža investicija ir tarnaus ne vienerius metus.

 Didžiausios seifų parduotuvės www.saffort.lt specialistai padės jums išsirinkti seifą, geriausiai atsitiksiantį jūsų poreikius.