Seifo ginklui paskirtis ir reikalavimai

Išgirdę žodžius "seifas ginklams" turbūt įsivaizduojame, kad tai seifas ginklui, skirtam savigynai. Tačiau iš tiesų šie seifai dažniausiai yra skirti ir gaminami specialiai medžioklinių ginklų laikymui. Seifai medžiokliniams ginklams primena metalines pailgas spintas ir yra pritaikyti pirmiausiai medžioklinių ginklų laikymui. 

Žinoma, niekas neuždraus Jums laikyti savo savigynai skirto ar sportinio ginklo seife, skirtame medžiokliniam šautuvams, tačiau ne visiems žinoma, kad savigynai skirtus (silpnos šaunamosios galios B ir C kategorijos ginklus ir pistoletus) galima laikyti ir paprastame seife. Vienintelis reikalavimas, kad seifo sienelės ir durelės būtų ne mažiau 3 mm storio. Jei Jūsų seifas atitinka šį kriterijų, nors ir nėra sertifikuotas, vis tiek galėsite jame laikyti ginklą.

Žinoma, mūsų ekspertai smarkiai rekomenduoja net ir silpnos galios šaunamuosius ginklus laikyti daug saugesniuose sertifikuotuose seifuose, o dar geriau – šio tipo seifuose su elektronine spyna (jeigu seifas yra su raktine spyna, nepageidaujami asmenys gali lengvai pasinaudoti seifo raktu).

Kitas svarbus reikalavimas, skirtas ginklų savininkams, yra medžioklinio seifo tvirtinimas ir apsauga. Turintys ne daugiau kaip penkis B ir C kategorijos ginklus, privalo laikyti juos seife, pritvirtintame prie grindų ar sienų.
Jeigu disponuojate daugiau kaip 12 B ir C kategorijos ginklų arba daugiau kaip 5 B kategorijos ginklais, jų saugojimo patalpoje turi būti įrengtos apsauginės grotos ir apsauginė įsilaužimo signalizacija.

SAFFORT rekomenduoja, kad įsigyjami seifai ginklams būtų kokybiški ir sertifikuoti, nes pasaulyje yra pasitaikę nelaimingų atvejų, kai ginklu pasinaudoja ne tik vagys, tačiau ir mažamečiai vaikai, todėl ypač svarbu, kad ginklai būtų gerai apsaugoti.

Mūsų parduotuvėse (Vilnius, Kaunas) seifas ginklui prieinamas kaina, tinkančia kiekvienam medžiotojui, ginklų kolekcionieriui ar tiesiog žmogui, siekiančiam apsaugos. Atvykite į SAFFORT saloną, kur daugiau informacijos Jums suteiks mūsų specialistai. Įvairių dydžių bei prabangūs seifai ginklui taip pat pasiekiami internetu mūsų prekių kataloge.