Kaip išsirinkti seifą?
Ką planuojate saugoti seife?
Apsisprendę ką norėsite saugoti galėsite tinkamai parinkti seifo dydį, tipą, spyną ir saugumo lygį.
Kokio dydžio turėtų būti Jūsų seifas?
Bendra taisyklė yra tokia – jei tik įmanoma, visada rinkitės didesnį seifą nei Jums pradžioje atrodo reikia.
Kokie saugumo reikalavimai?
Seifas saugo ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo gaisro. Kuo brangesni Jums daiktai, tuo saugesnį seifą rinkitės.
Kur montuosite seifą?
Yra trys seifu tipai pagal jų montavimo būdą: pastatomas, sieninis ir grindinis.
Kokį seifo užraktą pasirikti?
Populiariausi seifai su raktine seifine, mechanine kodine ir elektronine spyna arba seifai su dvigubomis spynomis. Šiais laikais geriausias sprendimas – elektronine spyna rakinami seifai.
Pilnas atrankos gidas

Seifų saugumo klasės

Seifų saugumo klasės

Net 90 % mūsų asortimento sudaro sertifikuoti seifai, nes savo klientams norime sudaryti tik kokybiškų ir saugių seifų pasiūlą.

Nenuostabu, kad besirenkant seifą lengva pasimesti nežinant tam tikrų skirtumų tarp saugumo lygio ir ką gi jie reiškia.

Sertifikuoti seifai pagal tam tikrus EU standartus yra testuojami nuo įsilaužimo ir gaisro, seifo sertifikate yra nurodoma kokį saugumo / priešgaisringumo lygį (klasę) pagal tą standartą seifas atitinka.

Saugumo standartai, pagal kuriuos sertifikuojami seifai:

  • EN 14450 – šis standartas klasifikuoja “seifines spintas”. Pagal šį standartą sertifikuojami labiau buitiniai seifai, tačiau pasitaiko ir labai saugių seifų sertifikuotų pagal šį EN 14450. Saugumo klasės: S1 ir S2 (S2 klasė yra aukštesnė už S1, t.y. saugesnė).
  • EN 1143-1 – šis standartas klasifikuoja “seifus, bankomatų seifus, saugyklų duris ir saugyklas”. EN 1143-1 – pagrindinis ir svarbiausias Europos standartas, pagal kurį sertifikuojami seifai, įskaitant ir pačius saugiausius seifus. Saugumo klasės: 0, I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII ( šiame standarte 0 klasė yra žemiausia ir toliau auganti).

Seife sumontuota spyna nulemia tam tikrą jo saugumo klasės lygį pagal seifų standartų reikalavimus. Todėl dažnu atveju seifų gamintojai norėdami dar labiau pabrėžti seifo saugumo lygį papildomai nurodo seife sumontuotos spynos saugumo klasę.

Seifo spynų saugumo standartas:

EN 1300 – šis standartas tai “labai saugių spynų klasifikavimas pagal jų atsparumą neteisėtam atrakinimui”. Saugumo klasės: A, B, C (C aukščiausia).

-          EN 1300 A klasės spynos montuojamos į seifus iki II saugumo klasės pagal EN 1143-1 standartą;

-          EN 1300 B klasės – į III- V klasės seifus pagal EN 1143-1 standartą;

-          EN 1300 C klasės – į VI-XIII klasės seifus pagal EN 1143-1 standartą.

 

Saugumo lygio standartai gaisro atveju:

Seifai saugo ne tik nuo vagystės, bet ir nuo gaisro. Priešgaisriniai seifai būna skirti apsaugoti popieriui ir kompiuterinėms laikmenoms – jie yra visiškai skirtingi seifai nes popieriui kritinė temperatūra yra 177 laipsniai C, o laikmenoms – 52 laipsniai C. Atsparumo gaisrui standartai pagal kuriuos sertifikuojami seifai:

  • EN 15659 – šis standartas klasifikuoja “nedideliam gaisrui atsparius saugojimo įrenginius” ir rodo jų gebėjimą apsaugoti popierių nuo ugnies poveikio. Apibrėžtos dvi atsparumo klasės: LFS 30 P ir LFS 60 P (atitinkamai 30 min ir 60 min apsauga).
  • EN 1047-1 – šis standartas klasifikuoja “patikimo saugojimo įrenginių atsparumą ugniai” ir apibrėžia popieriaus, duomenų laikmenų ir diskų apsaugą nuo ugnies.

Klasės žymėjimų paaiškinimai:

-  S 60 ir S 120 (nurodytas skaičius nurodo laiką apsaugantį nuo ugnies, t.y.  60 min ir 120 min).

-   Raidė po skaičiaus, nurodo saugomo nuo ugnies objekto tipą: pvz. S 60 P - popierius , S 60 D- laikmenos, S 60 DIS- diskeliai, S 60 P/DIS – popierius + diskeliai.

  • NT FIRE 017 – šis švedų standartas klasifikuoja ir apibrėžia saugyklose laikomų popieriaus, duomenų laikmenų ir diskelių apsaugą nuo ugnies. Klasės: 60, 90 ir 120 (atitinkamai 60 min, 90 min ir 120 min apsauga). Saugomų objektų tipas: Paper reiškia popieriaus apsaugą (pvz. NT FIRE 017 - 60 „Paper“), Data reiškia duomenų laikmenų apsaugą (pvz. NT FIRE 017 – 60 Data), „Diskette“ reiškia diskelių apsaugą (pvz. NT FIRE 017 – 60 „Diskette“).

 

Yra ir daugiau standartų, pagal kuriuos sertifikuojami seifai įvairiose šalyse, kaip kad solidžių VDS, V.D.M.A. Vokietijoje, UL Didžiojoje Britanijoje bei visiškai nereikšmingų ir abejones keliančių tam tikrose kitose šalyse. Tačiau jie žymiai mažiau paplitę ir mūsų manymu dauguma geriausių seifų turi čia paminėtus standartus atitinkančius sertifikatus, tad juos lengva palyginti tarpusavyje.

Naudojantis filtravimo sistema esančia kiekvieno puslapio kairėje pusėje galite pasirinkti Jus dominantį saugumo/ sertifikavimo lygį ir tokiu būdu susiaurinti paiešką iki Jums tinkamų seifų modelių.

 

Jeigu kiltų klausimų, ar yra reikalinga specialisto pagalba lauksime besikreipiant telefonu +370 5 239 9333 arba el.paštu [email protected] 

SAFFORT komanda